Jüpiter Koç’a geçiyor, cesur adımlar zamanı...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Son derece yoğun enerjilerin ve gezegen geçişlerinin olduğu bir haftaya giriş yapıyoruz. Öncelikle 10 Mayıs Salı günü Merkür, İkizler Burcu'nda Retro hareketine başlayacak. Peşinden 11 Mayıs Çarşamba günü Jüpiter Koç Burcu'na geçecek. Dönemin en önemli gökyüzü hareketi ise 16 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek olan Akrep Burcu'ndaki Tam Ay Tutulması olacak.

Öncelikle salı günü başlayacak olan Merkür’ün İkizler Retrosu, zihinsel olarak biraz yavaşlayıp geçmiş kararlarımızı gözden geçirmemizi söylüyor. Retro zamanları gezegenin hızı yavaşlar ve enerjisi daha içe dönük çalışır. Bu süreçte, kardeşler, yakın çevre, anlaşma ve sözleşmeler, eğitim, ticaret, araç alım satım, sosyal medya, internet, haberleşme ve elektronik aletler ile ilgili bazı aksaklıklar yaşanması mümkün. Bu süreçte geçmiş bazı konular tekrar gündeme gelebilir, eski dostlar, kardeşler ve yakın akrabalarla iletişim artabilir. Merkür retro zamanları, yeni başlangıçlar yapılması, yeni anlaşma, sözleşme imzalanması, yeni ilişkilere başlanması pek önerilmez fakat hayatı durdurmak da doğru değildir. İmza atarken daha dikkatli okuyarak, görüşmelere, sınavlara daha temkinli hazırlanarak, seyahat edeceksek biletleri, valizlere ekstra kontrol ederek önlemlerimizi alabiliriz. Fakat her halükarda elektronik alet alınmasını tavsiye etmiyorum. Bu dönem eski tanıdıklarımızdan, eski ilişkilerimizden haberler alabiliriz.

11 Mayıs Çarşamba günü ise Jüpiter, 12 yıllık bir aradan sonra Koç Burcu'na geçecek ve 28 Ekim’e kadar bu yerleşimde kalacak. Geçtiğimiz aylarda Jüpiter Balık dönemi, bireysel yaşantılarımızda belirsizlik ve netleşme sorunları yarattı. Şimdi o pasif enerjiden çıkarak netleşmeye başlıyoruz. Daha cesur, daha atak olacağımız, ne istediğimizi bilip ona göre harekete geçebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Koç Burcu, Zodyağın ilk burcudur ve başlangıçlarla ilgilidir. Dolayısıyla 28 Ekim’e kadar yaşamımızda birçok yenilik ve başlangıç olabilir. Bu dönem daha 'ben merkezci' olacağımız, idare etmekten ziyade istek, arzu ve ihtiyaçlarımızı ön plana koyacağımız bir zaman dilimi olacaktır. Jüpiter Balığın pasif enerjisinin aksine hızlı ve aktif bir enerji hakim olacaktır. Mücadele gücümüz son derece yüksek ve her türlü girişimimiz için son derece destekleyici olacaktır.

Toplumsal olarak ise, öncelikle dikkat edilmesi gereken yangınlar olacaktır. Koç, ateştir ve özellikle 29 Mayıs’ta Jüpiter ve Mars Koç Burcu'nda kavuşum yaptığında ve onu takip eden iki aylık süreçte yangınlar için ekstra önlem alınması gerekir. 29 Mayıs, Jüpiter ve Mars kavuşumu, bir taraftan yeni girişimler için şans ve fırsat verirken, bir taraftan da şiddeti, savaşı, mücadeleyi, yangınları, kazaları, patlamaları, ameliyatları, öfkeyi tetikleme, artırma ve büyütme etkisi verecektir. Civar tarihlerde, Koç ve Mars enerjisini sağaltmak için fiziksel aktiviteyi artırmak ve suyla temas etmek iyi olacaktır.

Jüpiter Koç transiti, Jüpiter’in temsil ettiği konulara (hukuksal konular, eğitim, uluslararası ticaret, akademik konular, yurtdışı ve yabancılar, turizm, medya, denizaşırı ticaret, inançlar) bir hareket ve hız getirirken, Koç Burcu'nun temsil ettiği konulara da (girişimler, özgüven, hareket, mücadele, spor, başlangıçlar, cesaret, ateş, yangın, savaş, patlama, kaza, öfke, cerrahi operasyonlar) bir büyüme ve genişleme etkisi getirecektir. Fiziksel aktiviteyi ve sporu ne kadar artırırsak öfkeyi o kadar sağaltırız. Bu transitten en çok fayda görecek burçlar, Koç, Aslan, Yay, İkizler ve Kova Burçları olacaktır.

Bu sürecin, hepimizin hayatında yenilikler ve güzel başlangıçlar getirmesini diliyorum.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.