Jüpiter ve Neptün Balık'ta kavuşuyor, “bir” olma zamanı...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Çok yoğun etkilerin olduğu önemli bir haftaya giriş yapıyoruz. 11 Nisan Satürn Ay Düğümleri karesi, 12 Nisan Salı günü, en son 166 yıl önce gerçekleşen Jüpiter ve Neptün’ün Balık Burcu'ndaki kavuşumu ve 16 Nisan’da Terazi Dolunayı bu haftanın önemli göksel hareketleri olacak.

Öncelikle 11 Nisan Pazartesi günü Satürn Ay Düğümleriyle sert bir açıya girecek. Zaten bir süredir bu açı aktifti fakat derece ve dakika olarak pazartesi kesinleşecek. Bunu bizlere bireysel olarak etkisi sorumluluklarımız, özgürlüğümüz üzerine olacaktır. Fazla sorumluluk üstlenmiş ve altından kalkamıyor olabiliriz. Veya sorumluluklarımız her zamankinden ağır geliyor, üzerimizde stres yaratıyor olabilir. Tüm yüklerimizden özgürleşmek istiyor fakat yapamıyor olabiliriz. Bir engellenme, kısıtlanma, özgür olamama hissiyatı hakim olabilir. İş hayatımızla alakalı, patronlarla, yöneticilerle veya aile büyükleriyle stresler, sıkıntılar yaşıyor olabiliriz. Sağlıkla ilgili problemler başgöstermiş olabilir. Kaygılarımız, korkularımız artmış olabilir.

Dünya genelinde ise, doğal afetler, havanın soğuması, köklü firmalar, devlet kurumları ve otorite figürleriyle alakalı gelişmeler yaşanabilir.

12 Nisan’da ise yine son bir haftadır etkisinde olduğumuz büyük kavuşum, Jüpiter ve Neptün Balık kavuşumu gerçekleşecek. Çok büyük bir şifa enerjisi, yaratım enerjisi, merhamet, sevgi, inanç ve birlik bilinci dünyayı saracak. Çok özel bir kavuşum, çok özel bir etki... En son 166 yıl önce yaşandı ve ömrümüzde sadece bir kere yaşayabileceğimiz bir görünüm. En doğru kullanımı, hastalara, şifa arayanlara, yardıma ihtiyacı olanlara, sokak hayvanlarına, çocuklara gücümüzün yettiği kadar yardım yapıp el uzatmak ve çok da hayallere dalmadan, ayakları yere basan hedeflerimize, amaçlarımıza, isteklerimize odaklanıp bol bol dileyip istemek, dua etmek, meditasyon yapmak, yazmak, çizmek, ritüeller yapmak olacaktır. Yaratım enerjisi bu kadar güçlüyken değerlendirmek gerekir. Sağlıkla ilgili gündemlerimiz varsa bugünlerde iyileşmeler de olabilir.

Dünya genelinde tıp alanında önemli ve güzel gelişmeler olabilir Nisan ayı süresince. Bazı hastalıklara çare, yeni tedavi yöntemleri, yeni ilaçlar, buluşlar beklenebilir. Yağışlar artabilir. Gölge yönü olarak ise sular ve denizlerle alakalı olumsuzluklar, aşırılıklar ve kaos yaratabilir. Tsunami etkisidir. Denizaşırı taşımacılıkta sorun verebilir. Dini fanatizmi çok tetikleyebilir. Kaosu, kargaşayı, belirsizliği büyütme etkisi olarak çalışabilir fakat bunlar sadece birer potansiyel ve ihtimaldir.

Bireysel yaşantımızda ise planlı, programlı ve biraz da disiplinli olmak bu dönem önemli. Jüpiter ve Neptün kavuşumu, günlük yaşantımızda, iş hayatımızda veya parasal konularımızda biraz karışıklık, karmaşa verebilir. Bizde de rehavet artabilir, kurban gibi hissetme, ağlama, aşırı empati artabilir. Bu konularda dikkat etmek iyi olacaktır.

16 Nisan’da ise Terazi Burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar genel olarak bir tamamlanma, sonuç ve netleşme zamanlarıdır. Bu Dolunayda da ikili ve sosyal ilişkilerle alakalı, sağlık konularıyla alakalı bir netleşme ve karar olabilir. Burada açığa çıkan bazı şeyler olabilir. Gizli kalmış, saklanan, bilmediğiniz bazı konular ortaya çıkabilir. Bazı bastırdığınız, sakladığınız korkular, kaygılar, duygular şifalanmak için açığa çıkabilir. Önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bilinçaltı korkularınız, kaygılarınız açığa çıkıp şifalanabilir. Sosyal gruplar, arkadaşlıklar, aşk ve çocuklarla alakalı gündemler olabilir. İlk etapta krizli bir durum da olsa çözümü de beraberinde gelmekte. Bazıları için kangren bir ilişkiye son noktayı koymak olarak, bazıları için ise yeni ilişki başlangıçları olarak çalışabilir.

Dünya genelinde ise yeraltı, mafyatik gruplar, meclisler, sosyal gruplar, kitleler, hastaneler ve çocuklarla ilgili gelişmeler görülebilir. Plüton’un Dolunay'a kare açısı, yeraltıyla, madenlerle ilgili yahut volkan ve yanardağlarla ilgili bir potansiyeli de veriyor.

Sevgi ve birlik sizinle olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.