Kapatmada encümen kararı, encümen kararında kapatma yok!

Kapatmada "encümen kararı", encümen kararında "kapatma" yok!

Çankırı Belediyesi hizmet verdiği vatandaşları arasında

yapmış olduğu "seçiciliğe" (!)yeni bir icraati ile imza atmasını bildi! Elif Caddesi üzerinde Arap Bayrak'a ait dükkan “belediye ruhsatlı” izinle faaliyette bulunan işyerini Belediye zabıta ekipleri kendilerince buldukları “gerekçelerle” bir şekilde mühürlendi.

Belediye Zabıta ekiplerince yapılan işlemin ardında “mühürlenen işyerinin karşısındaki” AK Partili işletme ile yaşanan ticari “rekabetin” neden olduğu iddia ediliyor.

‘İşyeri açma ve Çalışma Ruhsatı’ olmasına rağmen işyeri mühürlenen piknik dönerci Arap Bayrak, dükkanına astığı pankartla kendisine yapılan haksızlığı protesto ederek, Çankırı Belediyesini müşterilerine ve kamuoyuna şikayet etti.

Kendi verdikleri ruhsatı, görmezden gelen Çankırı Belediyesi zabıtaları, geçtiğimiz pazar günü sabah saatlerinde işyerinde yaptıkları denetimle Arap Bayrak’a ait işyerini mühürledi.

Mühürleme tutanağı incelendiğinde, "kapatma kararının" uygulanabilmesi için gerekli olan "encümen toplantı kararının" tarih ve sayısının bulunmadığı da görülmekte! Uygulamaya baktığımızda "kapatma tutanağında" böylesi bir karar olması gerekiyor!

"BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ" OLARAK
MİTHAT KILIÇ'IN İMZA KOYDUĞU BELGE!
Konuyla ilgili Sözcü18.com olarak yaptığımız araştırmada Ak Partili Belediye Meclis ve Encümen Üyesi Mithat Kılıç'ın "Belediye Başkan Vekili" olarak imzaladığı 21 Aralık 2009 tarih ve 242 sayılı "encümen" kararında Arap Bayrak'a ait işyerinin "mühürlenme" kararı yok!

Yani; Zabıtanın yaptığı "mühürleme" işleminde "encümen" kararı yok, alınmış encümen kararında ise "mühürleme" kararı yok!

İşin açık ve net resmi; "ticari rekabet" aynı işi yapan Ak Partili Çankırı Belediye Meclis ve aynı zamanda Çankırı Belediyesi Encümen üyesi Mithat Kılıç'ın "yetkisini" kullanarak çıkardığı ve altına "imza" koyduğu "eksik" encümen kararını, "kraldan fazla kralcı", ya da "aldığı yasa dışı emri" uygulayan "zabıta memuru", bir şekilde "eksik" uygulama ile işi icraata döküyor!

Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri Elif Caddesi üzerinde Arap Bayrak’a ait işyerini “İşyeri açma ve Çalışma Ruhsatı” olmadığı gerekçesiyle mühürlediler. 03.02.2006 tarih ve 13/18-10120 sayılı ruhsatla piknik dönercilik işi yapan Arif Bayrak, haksızlığa uğradığını belirterek, hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini ve kendisine yapılan haksızlığın tamamıyla siyasi nedenlerden kaynaklandığını söyledi. Bayrak, mühürleme olayının arkasında AK Parti Belediye Meclis Mithat Kılıç'ın olduğunu ve hizmette rekabet yerine siyasi güç kullanma yoluyla kendisinin ekmeğiyle oynandığını kaydetti.

Bugün (26 Ocak 2010) Karatekin gazetesinde 1. sayfadan verilen haber üzerine kendisine ulaştığımız Arap Bayrak "Şu an Çankırı dışındayım. Çankırı'ya dönüşümde konuyu sizlerle daha ayrıntılı olarak görüşebiliriz. Duyarlılığınız için teşekkür ederim" dedi.

İŞTE MİTHAT KILIÇ'IN "BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ" OLARAK, İMZALADIĞI O BELGE!

Fotoğraf 1: Arap Bayrak'ın Elif Caddesi üzerindeki dükkanına astığı afiş. Fotoğraf 2: Karatekin gazetesinin 26.01.2010 tarihli sayısında 1. sayfadan yayımlanan işyeri ruhsatı ve işyeri kapatma yazısı belgeleri. Fotoğraf 3: Ak Parti Çankırı Belediye Meclis ve Encümen üyesi Mithat Kılıç.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler