Kargocular Tevfik Fikret Caddesini istila edince!

Kargocular Tevfik Fikret Caddesini istila edince!

Tevfik Fikret Caddesi üzerinde başta MNG, UPS, Aras, Sürat ve Yurtiçi olmak üzere 5

kargo taşımacılığı yapan firmaların şubeleri hem caddeyi hem de vatandaşı kilitlemiş durumda!

Ülke genelinde hizmet veren kargo şirketlerinin 5’inin de “tesadüf” olsa gerek, aynı cadde üzerinde hizmet vermesi sonucu yaşanan “kaos” başta çevre esnafı olmak üzere, vatandaşın da tepkisini doğurmakta.

Cadde üzerinde haftanın 6 günü, her saat kargo şirketlerine ait araçların yükleme – boşaltma işlemleri, cadde ve kaldırımda yaşanan yoğun trafik, özellikle kargo şirketlerine komşu olan esnafın yaşadığı sıkıntıyı fazlasıyla artırmakta. Yaşanan bu sıkıntılar da zaman zaman esnaflar arasında karşılıklı tartışma ve hatta kavgalara dahi sebebiyet vermekte.

ÖĞRENCİLER DE AYNI YOLU KULLANIYORLAR…
Cadde üzerinde gün boyu yaşanan yoğun trafik ve araçların park halinde bulunması başka olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle Güneş İlköğretim Okuluna giden birçok öğrencinin de bu caddeyi kullanmasından dolayı, öğrencilerin ve beraberindeki yayaların görüş açısı daralmakta. Zaman zaman tek yön olan caddeden de ters yönde giden kargo araçlarının, cadde üzerindeki trafiğin de kilitlenmesine sebebiyet verdiği öğrenildi.

Yaşanan sıkıntının giderilmesi yönünde Çankırı Valiliğine “dilekçe” ile müracaat eden Tevfik Fikret Caddesi üzerindeki esnafların, konuyla ilgili bugüne kadar kendilerine tatmin edici bir yanıt ve sıkıntıyı giderici herhangi bir “ek önlem” alınmadığı da yine haber merkezimizin elde ettiği bilgiler arasında.

KARAYOLLARI YASASI NE DİYOR?
Tevfik Fikret Caddesinde yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak Karayolları Trafik Kanununun 62. maddesinde "Yerleşim birimleri içindeki karayolunda, bir trafik işaretiyle izin verilmedikçe ve yükleme, boşaltma, indirme, bindirme, arızalanma gibi zorunlu nedenler dışında kamyon, otobüs ve bunların katarları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin park edilmesi yasaktır" denilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler