Kilisedeki 'tüy' rahibin başını yaktı: Görevden alındı…

ABD'li pop şarkıcısı Sabrina Carpenter'ın "Feather" klibinin Cadılar Bayramı'nda yayınlanmasının ardından, bir sahnenin Brooklyn'deki bir kilisede çekilmesine izin veren Katolik bir rahip görevinden alındı.

24 yaşındaki pop yıldızı Sabrina Carpenter, video boyunca kendisine sürekli cinsel tacizde bulunan bir grup erkeğin ölümünü sağlıyor. Kedi çağıranlar, bir kamyon tarafından ezilerek, birbirleriyle ölesiye dövüşerek ve bir asansör boşluğunda kravatla boğularak karmalarıyla buluşuyor.

Klibin sonunda Carpenter, erkeklerin cenazelerinde bir kilisenin etrafında dans ediyor, kısa siyah tül bir elbise ve duvak giyiyor ve üzerinde "RIP B--" yazan bir tabut da dahil olmak üzere dini eşyalarla poz veriyor.

Bu son sahne Brooklyn, Williamsburg'daki Our Lady of Mount Carmel-Annunciation Parish'te çekildi. Klibin yayınlanmasının ardından Piskopos Robert J. Brennan Katolik Haber Ajansına verdiği demeçte Brooklyn'deki Kutsal Bakire Meryem'in Müjdesi Kilisesinde çekilenler karşısında dehşete düştüğünü belirterek "Cemaat, sahnelerin ve senaryonun gözden geçirilmesini de içeren Kilise mülkünde çekim yapılmasına ilişkin piskoposluk politikasına uymamıştır" dedi.

New York Times'ın haberine göre, kilise papazı Jamie J. Gigantiello daha sonra kilisedeki görevlerinden alındı. Kilisenin Facebook sayfasında yayınlanan bir özür mesajında Gigantiello, "bu topluluğun büyük bir bölümünü oluşturan genç yaratıcı sanatçılar arasındaki bağları daha da güçlendirmek amacıyla" Carpenter hakkında internette olumsuz bir şey bulamadıktan sonra Eylül ayında filme onay verdiğini açıkladı. Gigantiello ayrıca NYT'ye video çekim fikrinin kendisine bir cenaze sahnesi olarak sunulduğunu, ancak müzik videosundaki sonucun başlangıçta kendisine sunulduğu gibi olmadığını söyledi.

"Feather", Carpenter'ın Temmuz 2022'de yayımlanan Emails I Can't Send albümünden "Nonsense", "Because I Liked a Boy", "Fast Times" ve "Skinny Dipping "in ardından kliplendirilen son şarkı oldu. Albüm yayınlandıktan sonra Billboard 200 listesine 23 numaradan giriş yaparak yükselen pop yıldızının listede bugüne kadarki en yüksek zirvesine ulaştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler