Kızılırmak ilçesinde kuyumcuyu soydular!

Kızılırmak ilçesinde kuyumcuyu soydular!

Çankırı’nın Kızılırmak ilçesinde meydana gelen kuyumcu soygununda, hırsızlar yaklaşık 460 bin lira

değerinde para ve altın çalındı.

Kızılırmak ilçesinde faaliyet gösteren iki kuyumcudan birisi olan ve Selahattin Ulunç’a ait Ulunç Kuyumculuk, önceki gece kimliği meçhul kişi ya da kişilerce, dükkan içerisinde bulunan çelik kasa, oksijen kaynağı ile açılarak içerisinde yaklaşık 460 bin tl değerinde altın ve nakit paranın çalındığı öğrenildi.

Dün sabah kendisine ait işyerini açmak için gelen Selahattin Ulunç, kapının asma kilidinin kırık olduğunu fark etti. Telaş ve heyecan içerisinde dükkana giren Ulunç, içerisinde 460 bin TL değerinde para ve altın olan çelik kasanın oksijen tüpü ile açılarak içinin boşaltıldığını fark etti.

Olayla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünce inceleme ve soruşturma başlatıldı. Dükkan sahibi Selahattin Ulunç’un yaşadığı olay sonrası sinir krizi geçirerek Kızılırmak’tan ayrılarak Ankara’ya gittiği öğrenildi.

ÇERKEŞ'TEKİ KUYUMCU SOYGUNU İLE BENZERLİKLER TAŞIMAKTA
Sözcü18.com
haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Kızılırmak'ta gerçekleştirilen soygun ile geçtiğimiz aylarda Çerkeş'te yaşanan kuyumcu soygunu arasında benzerlikler taşıdığı yönünde. Hatırlanacağı gibi Nisan 2009'da gerçekleştirilen kuyumcu soygununda, yaklaşık 800 bin tl'lik altın ve döviz cinsinden nakit parayı çalan hırsızlar, sırra kadem basmışlar ve bugüne kadar yakalanamamışlardı.

Önce gece yarısı Kızılırmak ilçesinde gerçekleştirel kuyumcu soygunun da oldukça profesyonel hırsız ya da hırsızlar tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. (Fotoğraf: Arşiv görüntüsü)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler