Kızılırmak soygununda polisin ihmali var mı?

Kızılırmak soygununda polisin ihmali var mı?

Geçtiğimiz günlerde Kızılırmak ilçesinde yaşanan ve yaklaşık 460 bin tl değerinde altın

ve nakit para ile ortadan kaybolan hırsız ya da hırsızlarla ilgili henüz olumlu bir gelişme yok.

Kızılırmak ilçesinde faaliyet gösteren iki kuyumcu dükkanından biri olan Selahattin Ulunç'a ait Ulunç Kuyumculuk geçtiğimiz Pazar gecesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyulmuş ve 15 bin tl ile yaklaşık 17 bin Euro ve 400 bin tl'lik de altın olmak üzere toplamda 460 bin tl'lik bir kayıp gerçekleştirilmişti.

Pazar gecesi işyerine giren hırsız ya da hırsızlar, kapıyı yeni aldıkları bir kazma ile açmışlar ve öncelikli olarak alarm bağlantısını kesmişler. Daha sonra küçük piknik tüpünden faydalanarak oksijen kaynağı ile çelik kasayı boşaltmışlardı. Soygunu gerçekleştirenler, güvenlik kamerasını kayıt yapan bilgisayarın kasasını da beraberlerinde götürerek sırra kadem bastılar.

Öte yandan, soygunun yaşandığı pazar gecesi, Kızılırmak Emniyetinin, ilçe içerisinde son devriye gezisini 01.00'de yaptığı ve daha sonra yapılan hehangi bir devriye gezisinin mobese kameralarına yansımadığı da öğrenildi. İlçe halkının Emniyet güçlerinin verdikleri mesaide zaman zaman zaafiyet görüldüğü yönünde şikayetleri de haber merkezimize kadar ulaşan bilgiler arasında. Özellikle soygunun gerçekleştiği pazar gecesi, ilçe içerisinde polis devriyesinin yeterli düzeyde olmadığı ve soyguncuların oldukça rahat bir çalışma imkanı buldukları yönünde görüşler vatandaşlar arasında büyük destek görüyor. Belli başlı tek caddesi olan ilçede, böylesi bir soygunun gerçekleştirilmiş olması, "soygunu gerçekleştirenlerin" oldukça planlı ve bir hayli de "çevre bilgisine" sahip oldukları izlenimini yaratmakta.

OLAY SONRASI GELİŞMELER...
Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Kızılırmak'ta gerçekleştirilen soygun sonrası, Çerkeş polisinin Kızılırmak'a gelerek, işyeri soyulan Selahattin Ulunç'a bazı fotoğraflar gösterdiği ve olayın gerçekleşme şartlarını masaya yatırdığı öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi, Nisan 2009'da gerçekleştirilen Çerkeş'teki kuyumcu soygununda yaklaşık 900 bin tl'lik altın ve nakit para çalınmış, soygunu gerçekleştirenlerle ilgili çeşitli bilgi ve ipuçlarına ulaşılmasına karşın, polis zanlıları hala yakalayabilmiş değil. Bakalım Kızılırmak soygununu gerçekleştirenler nasıl ve ne zaman yakalanacaklar...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler