Koç dolunayı... Başımız ağrıyabilir...

Merhaba Sözcü18 okuyucuları. Astrolojik olarak gündemin bol olduğu, hızlı ve hareketli bir haftaya giriş yapıyoruz. Pazartesi günü Merkür’ün ve Jüpiter’in retro hareketlerinin bitip ileri harekete geçmesiyle başlayıp, Koç Dolunayı'yla devam eden, Mars Pluton kare açısıyla da önemli gelişmelere tanık olabileceğimiz bir haftaya giriyoruz. Bir yandan tutulmalar dönemine de giriş yaptık ve bu haftadan itibaren artık yıl sonuna kadar hem dünya genelinde hem de ülke bazında hareketli, hızlı, önemli gelişmelere şahit olabiliriz.

Haftaya Merkür’ün ve Jüpiter’in düz harekete geçmesiyle başlangıç yapıyoruz. Fakat düz harekete başlamadan önce pazartesi tüm gün ‘durağan’ dediğimiz konumda olacaklar. İletişim, ticaret ve eğitim konularında pazartesi günü akış biraz zor olabilir. Herhangi bir başlangıç için, yenilik için uygun bir gün değil. Salı gününden itibaren eğitim, iletişim, ticaret, yurtdışı konularında ve hukuksal konularda aksayan, geciken işlerde ilerleme kaydedilebilir. Artık hızlanabilir ve girişimlerde bulunabiliriz.

20 Ekim Çarşamba günü ise, bu haftanın ve belki de Ekim ayının en önemli gökyüzü olaylarından biri olan Koç Dolunayı gerçekleşecek. Enerjimiz artacak, motivasyonumuz yükselecek ve hayatımıza hız ve aksiyon gelecek. Mars ve Plüton etkili, harekete geçirici bu Dolunay, bir yandan girişimlerimiz açısından bizi destekliyor bir yandan da öfke, agresyon ve şiddet dürtüsü içeriyor. Öncelikle kazalara, sakarlıklara, yaralanmalara çok açık bir etki var, dikkatli olmak, işlerimizi acele ve telaşlı değil, sakince yapmakta fayda var. Ev kazalarına ve ateşli aletlere dikkat edelim. Ayrıca baş ağrılarını ve migren ataklarını da tetikleyebilir.

Dolunay ilişkiler alanında, ‘ben-biz’ aksında gerçekleşecek. Yükselende de Koç olduğu için, çok hızlı gelişmelerin, ani olayların, hızlı bitişlerin ve hızlı başlangıçların olabileceğini göstermekte. Mars ve Plüton’un sert etkisiyle kızgınlıklar, öfke patlamaları, şiddet yükselebilir. Yükselen enerjinin, dürtülerin çok iyi yönetilmesi, kontrol edilmesi ve fevri davranmamak gerekiyor. Sistem bir süredir ikili ilişkiler alanına vurgu yapıyor. Bazı ilişkiler bitti, bazıları yeniden şekillendi ama genel olarak ikili ilişkilerimize ve ilişki kurma şeklimize ışık tutuldu. Bu dolunayda artık bir şeyler daha görünür ve net olacaktır. Kendimizi ortaya koymak, hakkımızı savunmak ve ‘ben’ demek adına harekete geçebilir, yeni bir ilişki veya ortaklık için harekete geçebiliriz. Evlilik ve anlaşmalar, sözleşmeler için de harekete geçebiliriz. Fakat bu önümüzdeki hafta boyunca iletişimde sözlerimizle karşı tarafı yaralamamaya, incitmemeye dikkat etmek gerekmekte.

Dünya genelinde ise etkileri sert olabilir. Askeri hareketlilikler, sınırlar ile ilgili konular, patlamalar, yanardağ, volkan hareketlilikleri, şiddet içerikli eylemler, yangınlar, diplomasi ile ilgili sorunlar ve cinayetlerde artış olabilir. Ülkemizde ise sivil toplum kuruluşları, meclis ile ilgili konular ve çocuklarla ilgili bazı gündemler olabilir.

22 Ekim Cuma günü ise sert bir gün. Hem Mars Plüton karesi aktifleşiyor hem de Güneş kötücül bir derecede. Genel olarak öfke, kızgınlık, takıntı, şiddet dürtüleri açığa çıkabilir, düşmanca tavırlar ve bastırılmış negatif duygular gün yüzüne çıkabilir. Yine dünya genelinde patlamalar, terör ve şiddet olayları, yangınlar ve cinayetler artabilir.

Fevrilikten, dürtüsellikten, ani duygusal iniş çıkışlardan kaçınıp bu haftayı iyi yönetirsek, bu açılardan ve bu dolunaydan oldukça fayda görmemiz mümkün. Yeni başlangıçlar ve girişimlerimiz için, Koç'un ve Mars’ın cesaretini kullanabiliriz. Yenilik ve güzelliklerle dolu bir hafta diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.