Konuşma da, bişey sansınlar!

Cuma gününden bu yana türlü mazeretleri birarada yaşayarak yeni haftanın ortasına ulaştık.

Pazar gününden bu yana Çankırı sınırları içerisinde İbrahim Zencirci ile birlikte "Seçim Kervanı" çalışmaları yürütüyoruz. Arazide olunca bir de üstüne üstlük yüksek dereceli ateşli olunca ve de bütün bunların üzerine "yazı yazmama isteğim" (!) de tavan durumunda kendisini gösterince varın siz tahmin edin bendenizin yaşadıklarını!

Çankırıspor'da kulüp başkanı Sevda Karaali'nin takımın başına yeniden Hakan Yılmaz'ı getirdiğini açıklaması, Ak Parti 2. sıra milletvekili adayı işadamı Hüseyin Filiz'le ilgili olarak kaleme aldığım yazının yarattığı sinerji ve de seçim kervanı programımızla birlikte yüksek ateşli geçen günlerle birlikte çarşambaya kadar gelebildik.

Pazar günü Çankırı sokakları, pazartesi yine Çankırı merkez ve Boyalca (Esentepe) çalışmasından sonra, salı günü Akçavakıf, Ilgaz ve Gaziler köyü üzerinden yeniden Çankırı...

Seçimi soracak olursanız takvim giderek azalıyor! Köylerde ve kırsalda Ak Parti üstünlüğü kendisini önemli ölçüde hissettiriyor! Hem de vatandaş yeterli hizmeti alamamasına karşın!

"Yine de Ak Parti'ye vereceğiz" (!) diyerek başlayan cümle "Var mı başka oy verecek parti?" (!) ile tamamlanıyor!

İşadamı Hüseyin Filiz'le ilgili gündeme gelirsek!

Diyeceksiniz ki neden bu takıntı!

Takıntı falan yok ama allah var aday Filiz de malzeme arayan gazetecileri sağolsun hiç mi hiç "malzemesiz" (!) bırakmıyor...

Şabanözü köylerinde yapılan ziyaretlerde yine coşan Filiz, "... Karakoçaş’a geçen AKP’li adaylar, önceki ve mevcut milletvekillerinden memnun olmadıklarını dile getirerek, “Hiçbir şey yapmadılar” çıkışına, “Zaten yapsalardı biz burada olmazdık” dediler. AKP’li aday Hüseyin Filiz, “Zaten onlar çalışmadıkları için Başbakanımız bizi aday gösterdi” diye konuştu." (Kaynak: Karatekin gazetesi)

Böylesi bir polemiği yaşadıktan sonra ertesi gün yine Karatekin Gazetesine yaptığı açıklamada "... Filiz, “Gazetenizin 21 Mayıs 2011 tarihli haberinde sözü edilen olay, bir köy toplantısından ayrılma esnasında yanıma gelen bir vatandaşın bize ve partimize olan samimiyeti nedeniyle şikâyet ve temennilerini iletmesi esnasında kullandığım cümlelerle ilgilidir. Vatandaşımız, mevcut milletvekillerimizin kendilerini sık sık ziyaret etmemesinden, ellerini sıkmamasından yakınarak, ‘Hiçbir şey yapmadılar’ şeklinde serzenişte bulundu. Ben de kendisine ‘Bulunduğunuz yerden bakınca öyle görünüyor olabilir. Bunun için buradayız’ dedim. Yoksa milletvekillerimizin çalışmadıklarını, vatandaşımızın bu konuda haklı olduğunu teyit etmek ve bu görüşü desteklemek gibi bir niyetim yoktu. Tam ayrılma anında böyle bir olayın cereyan etmesi nedeniyle, hem randevularımıza zamanında ulaşabilmek, hem de ‘vatandaş her zaman haklıdır’ mantığıyla tartışmamak adına bu kısa açıklamayı yapmakla yetindim. Maksadımın yanlış yorum ve anlamalara sebebiyet vermemesi adına bu açıklamayı yapmayı gerekli gördüm” dedi." (Kaynak: Karatekin gazetesi)

HÜSEYİN FİLİZ BENZER KONUŞMAYI DAHA ÖNCE DE YAPTI!
Ak Parti 2. sıra milletvekili adayı işadamı Hüseyin Filiz "yanlış anlaşıldım" (!) şeklinde yapmayı istediği U dönüşünü hayli yadırgadım!

Çünkü, elde ettiğim bilgilere göre aday Filiz, daha önce de partisi tarafından Çankırı'da eczacılar için düzenlenen sabah kahvaltısında yanında oturan (ismini vermek istemiyorum) tanınmış bir eczacıya da aynı cümleleri ifade ediyor!

Haftalar öncesi kaleme almıştım: Hüseyin Filiz Çankırı'da gazeteciler için hayli malzeme çıkaracak bir profil!

Bu durumda yanılmadığımı görmenin mutluluğunu yaşamıyorum! Mevcut sıkıntıları Ak Parti İl Başkanlığı da görmüş olacak ki, Ilgaz köyleri ile ilgili olarak yapılan ziyaretleri içeren son basın bültenlerinde iki adayın da konuşmaları yer verilmediğini görüyorum!

Ak Parti teşkilatı da ellerindeki adayın hangi düzeyde "bomba" olduğunu anca gördü diye düşünüyorum! Bununla birlikte mevcut milletvekilleri ile eleştirinin gereksiz yere bizatihi milletvekili adayı Hüseyin Filiz tarafından getirilmesi ise parti içerisinde (özellikle il teşkilatında) gerginliklerin yaşanmasına dahi vesile olduğu kanaatimin yüksek düzeyde olduğunu belirtmekte de beis görmüyorum.

Bunun göstergeleri çok değil yaşanan ve kamuoyuna yansımanın üzerinden 24 saat geçmeden kendisini gösterdi!

Milletvekili Dr. Nurettin Akman basına "Milletvekilliği dönemi icraatlerinin özetini" gönderdi!

Geleyim, gündeme getirdiğim ve milletvekili Dr. Nurettin Akman'ın da "Çerkeş yatırımlarını etik bulmuyorum" açıklaması benim tezimi doğrulayan bir gelişme.

Bunun dışında, konuyu "sen Çerkeş'e yatırım yapılmasını istemiyor musun?"a getirmek isteyen "okuyucu yorumları"na da tek cümle ile karşılık vermek istiyorum: Yatırıma karşı değil, yatırımı yapan milletvekili adayına karşıyım (!) diyorum...

İşin kolayı var: Milletvekili adayı çıksın "Ben seçildiğim gün şirketlerimin yönetim kurulundan çıkacağım" desin, konuyu kapatayım!

Bundan daha açığı da yazılmaz ki!

Hoş başka türlü cümleler de kurulabilir... İsterseniz bunu da önümüzdeki günlere bırakalım!

Ve elimizdeki "Filiz" kartopunun hangi oranda büyüyebileceğini hep birlikte görelim...

Önümüzdeki 24 saat içerisinde geçen 72 saatteki haberdeki durağanlığımızı fazlasıyla atacağımızı belirtir, iyi haftalar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum