Rektör Savaş ve yönetim kadrosu hesap vermeli

Geçtiğimiz Pazar günü İbrahim Zencirci ile başlayan Seçim Kervanı seyahatimiz dün gecenin ilerleyen saatlerinde Çankırı'yı Çerkeş - Dağçukurören köyünden ayrılışımızla bir sonraki tura kadar tamamlandı.

Beş gün süresince Çankırı'nın sokaklarından dağına tepesine kadar turladığımız Seçim Kervanı gezimizin oldukça verimli geçtiğini önümüzdeki saatlerde sizlere sunacağımız haberlerle farkedeceksiniz.

Ben gezi notları ile ilgili yazıları kaleme almadan önce köşe yazımı yenileme ihtiyacı hissettim çünkü gezimizin 4'üncü gününün akşam saatlerinde yaşadığımız olayın etkisinden henüz kurtulmuş değilim...

REKTÖR SAVAŞ SABIR ÇİZGİSİNİ ZORLUYOR!

Karatekin Üniversitesi'nin kuruluş çalışmalarının başladığı ilk günlerden bu yana gelen süreci sıcağı sıcağına yaşayan bendenizin, haber sayfalarımıza yansıyan "Uluyazı Mardinli'ye emanet" (!) başlıklı haberimizle nerelere geldiğimizi daha ayrıntılı anlatmanın gereğinin olmadığını düşünüyorum.

Ancak, "görünen köy kılavuz istemez" deyiminden yola çıkarak Rektör Savaş'ın hala "dediğim dedik çaldığım düdük" (!) hal ve davranışları karşısında da, başta Çankırı'nın sahipsizliği ile birlikte, "Çakma Çankırılı" (!) sayısındaki artışın yüzdesindeki hızlı artışın karşısında da şaşkınlığımın tavan yaptığını bilmenizi isterim...

Çankırı milletvekilleri, Çankırılı STK'lar, Çankırılı işadamları, Çankırı'nın duyarlı insanları!

Neredesiniz?

Her söyleminizde "Çankırı"yı ve Çankırı insanını temsil ettiğinizi söylediğiniz kelimelerin ya da cümlelerin tamamı "riya"dan öte bir mana taşımadığını "üzülerek" belirteyim...

Gerçekten "var" iseniz, Üniversite Rektörü Savaş'ın icraatlerine bu derece duyarsız kalmanıza hangi anlamı verip vermeyeceğim konusunda tereddütler yaşıyorum!

Şayet "var" iseniz, Rektör Savaş bu derece nasıl "vurdumduymaz" bir icraat sergileyebilir?

Şayet "var" iseniz; Rektör Savaş ve idari kadrosu Çankırı insanına düşmanca tavırlar takınabilir?

Şayet "var" iseniz; Rektör Savaş ve idari kadrosu her geçen gün üniversiteyi Çankırı insanından uzaklaştırabilir?

Şayet "var" iseniz; Rektör Savaş yönetimindeki Karatekin Üniversitesi kaynakları Çankırı insanının istifadesine sunulmaz?

Şayet "var" iseniz; Ortada yaşanan bu vurdumduymazlık niye?

Şayet... Şayet... Şayet...

Daha sıralamamı ister misiniz!

Çankırı insanı üniversiteyi yıllarca boş yere istemiş! Üniversitenin etinden, sütünden, tüyünden faydalananlar (bugün için) ne yazık ki Çankırı insanına uzak!

Çankırı insanı "bacasız sanayiden" mikro düzeyde faydalanmakta...

"Makro" çıkar ve menfaatler Rektör Savaş'ın oluşturduğu kişi ve gruplar üzerinden farklı kanallarla Çankırı dışına çıkarılmakta...

CUMHURİYET SAVCILARINA İHBARIMDIR!

Kaleme aldığım yazı ile birlikte Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Mali İşler Daire Başkanlığı ve Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşler birimini göreve davet ediyorum.

İvedilikle Çankırı Karatekin Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı başta olmak üzere Üniversitenin Satınalma birimleri didik didik edilmeli ve üniversitenin kuruluşundan bu yana yapılan tüm ihale, satınalma, doğrudan temin alışverişleri mercek altına alınmalıdır.

Çankırı insanına "akademik çalışma" (!) gerekçeleriyle, "akademik yaklaşım" reçeteleriyle masal anlatan zihniyet ve bu zihniyetin halen görev başındaki temsilcileri önce adalete, sonra da Çankırı insanına yaptıklarının hesabını vermelidirler...

Hem de acilen...

Ben de elimdeki bilgileri yetkili mercilerle paylaşmaya her daim hazır olduğumu belirtir, sağlıklı bir hafta sonu dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
26 Yorum