Laguna ve ambulansdan söz eden yok ama...

Laguna ve ambulansdan söz eden yok ama...

Çankırı Belediyespor yönetiminin yaptığı yazılı açıklama ve Başkan Sevda

Karaali Şireci'nin Aksiyon dergisinde yer alan açıklamaları ile telaşa kapılan kulübün eski başkanı Celal Kaman, dün bir basın toplantısı düzenlemiş! Ve basın toplantısında da "kendince" kulübün geldiği nokta ile ilgili "dahlinin" bulunmadığını açıklama gayretine bürünmüş!

Karatekin gazetesinde yer alan bilgilere göre Celal Kaman "Eğer ortada bir suç varsa ispatlasın ve suçlular cezasını çeksin” (!) şeklinde cümleler de kurmuş! Ne güzel! Mevcut yönetim de bunun arayışında olduğu için "hukuksal zeminlerde" çalışma yapıyor! Öyleyse mevcut işleyişte herhangi bir sorun yok!

Açık ve net sorular varken lafı dolaştırmanın da anlamı yok! Çok soru var da, net soru şu: Laguna ve ambulans (halen cenaze aracı olarak kullanılıyormuş) nerede?

Yürüyen ve gezen iki araçtan söz ediliyor! Ama tık yok! Şöyle alınmış böyle alınmış! Bırak nasıl alındığını da, araçlar şimdi nerede? Varsa bildiğin söyle! Yoksa lafı dağda tepede dolaştırma! Belediye otobüsü istiyor, kulüp yönetimi gönderiyor! Kulüp yönetimi Laguna ve ambulansı istiyor! Araçlar neden gelmiyor? Sebep! Kem küm kem...

Yine cevabı aranan sorulardan bir tanesi şu: 2008-2009 futbol sezonunda kaç lira gelir elde ettin, kaç lira borçlandın?

Celal Kaman'ın bu soruların yanından geçtiği de yok, geçmeye niyeti de yok!

İstersen bir soru da Sözcü18.com sorsun! Ne dersin Sayın Kaman!

-Kulüp yönetimi olarak 9 Mart 2009 tarihinde yapmış olduğunuz toplantıda hangi kararı aldınız?

Açıklar mısın? Gerçekten şu kararı açıkla da cümle alemle birlikte biz de öğrenelim? Ne dersiniz?

Ha bu arada, bugünkü açıklamada "25 milyar da cebimden verdim" demişsin! Sana bu sayfalardan söz! Kulübün Sevda hanıma bıraktığı bir trilyon liradan fazla borçtan verdiğini söylediğin 25 milyarı düşüreceğim! Nasılsa mevcut borcu da "ben yapmadım" diyemeyeceğine göre bu teklife de "hayır" deme şansın olmaz herhalde! Ne dersin! Tabii "tüp paraları da dahil" (!) Hoş benim hatırladığım "100 tl de internet parası" vardı! Bütün bunları o "kallavi borçtan" şart olsun düşürteceğim!

Bu düşünceler ile birlikte Celal Kaman'ın dün yapmış olduğu basın toplantısıyla ilgili bugünkü Karatekin gazetesinde yer alan haberi sizlerle paylaşalım. (V.B)

KAMAN: İSPATLA DA SUÇLULAR CEZASINI ÇEKSİN
Şahsına yönelik suçlamalara cevap veren Celal Kaman, “Mevcut Belediyespor yönetimi bir dönemde iki takım oluşturmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Sezonun ortasında oyuncuları gönderen onlar, benim ne suçum var? Sözde oyuncuları benim ayarttığım ima ediliyor. Ben kimse ile ne şahsen ne de telefonla görüştüm. İspat etsinler. Kendi başarısızlıklarını başkalarına yama yapmaya çalışıyorlar. Fahir Genç’i kendileri getirdiler, sonra da arkasından karalama yaptılar” dedi.

Çankırı Belediyespor Kulübü eski başkanlarından Celal Kaman, hakkında yapılan suçlamalara cevap vererek “Eğer ortada bir suç varsa ispatlasın ve suçlular cezasını çeksin” dedi

“Son zamanlarda çıkan eleştiriler ve yalan yanlış eleştiriler nedeniyle böyle bir toplantı yapıyoruz” diyen Kaman, kendilerine iftira atıldığını söyledi.

Şahsına yönelik suçlamalara cevap veren Kaman, “Mevcut Belediyespor yönetimi bir dönemde iki takım oluşturmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Sezonun ortasında oyuncuları gönderen onlar, benim ne suçum var? Sözde oyuncuları benim ayarttığım ima ediliyor. Ben kimse ile ne şahsen ne de telefonla görüştüm. İspat etsinler. Kendi başarısızlıklarını başkalarına yama yapmaya çalışıyorlar. Fahir Genç’i kendileri getirdiler, sonra da arkasından karalama yaptılar.” dedi.

"Kulübe sahip çıkılmadı" sözlerine de cevap veren Kaman, “Sevda Şireci istifa ettiğinde bu kulübe Belediye sahip çıktı. Futbolcuların Kurban Bayramında evlerine gidecek parası yoktu. Ben 25 milyar lirayı kendi cebimden çıkardım ve futbolculara ödedim. Sevda Şireci istifa ettikten sonra bu futbolcular ne yiyip ne içtiler? Kahvaltılıkları bile götürmüşler. O gittiğinde bu takıma yine Belediye sahip çıktı. Üstelik benim futbolculara ödediğim 25 milyar lirayı sanki kendileri ödemiş gibi federasyona bildirmişler.” dedi.

Belediyespor kulübünü 6. ayda bıraktığını ve o günden sonra yeni bir yönetimin oluşturulduğunu, o yönetimin de kulübü Sevda Şireci’ye devrettiğini söyleyen Kaman, kulübün evraklarının verilmediği yönündeki suçlamalara cevap vererek, “Kulübe ait bütün evraklar teslim edildi. Ama bana ihtarname çekerek benden evrakları istiyorlar. Ben 6. ayda istifa ettim. Aradan bunca zaman geçmiş. Madem evraklar yok nasıl olağan kongreye gidiyorsunuz? Bunda bir tezatlık yok mu? Kaybeden değil kaybedilenler var. Evraklar neden Ankara’ya taşındı? Yapılan kongre de üstelik yarım kaldı. Hani kayyuma kalmıştı. Kayyuma kaldıysa bu yönetim nasıl devam edebiliyor?” dedi.

Belediyespor’un İddia’ya girmesinin engellendiği yönündeki eleştirilere de açıklık getiren Kaman, “Sevda hanım Belediyespor’un iddiaya girmesinin engellendiğini söylüyor. Evet engelleyen birisi var o da kendisi.” dedi.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler