Mabel Matiz'in 'Karakol' şarkısına RTÜK'ten 'örtülü' yasak

Mabel Matiz'in dün klibini yayınladığı 'Karakol' şarkısı sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Şimdi ise RTÜK'ün eşcinsellik nedeniyle şarkıyı yasakladığı iddia edildi.

erçek ismi Fatih Karaca olan Mabel Matiz, dün akşam saatlerinde yeni şarkısı ‘Karakol’un klibini sevenleriyle paylaştı. Pop müzikte şarkı üreten 36 yaşındaki şarkıcı, yeni şarkısını sosyal medyada “Göğsümden söküldü ‘Karakol’. Benden çıktı, artık sizindir” ifadeleriyle yayınlandığını duyurmuştu.

Şarkılarıyla ve tarzıyla dikkat çeken Mabel Matiz’in yeni şarkısı  çok geçmeden sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok insan, şarkıyla ilgili olumlu yorumlarda bulundu ve klibi başarılı buldu. Ancak bazı sosyal medya kullanıcıları, klibin eşcinsellik içerdiği gerekçesiyle ünlü sanatçıyı hedef aldı. Şimdi ise konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

MABEL MATİZ'İN KLİBİNE RTÜK'TEN YASAK GELDİĞİ İDDİA EDİLDİ 

Gelen haberlere göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı kullanıcılar tarafından tepki toplayan ‘Karakol’ şarkısının klibine yasak getirdiği iddia edildi. Ayrıca, kurulun tüm müzik kanallarını arayarak klibi yayınlamamaları için baskı kurduğu da aktarıldı. 

RTÜK ÜYESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ 

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, bu iddiaların üzerine Twitter hesabından açıklama yaparak, RTÜK'ün tüm müzik kanallarını arayarak klibin yayınlanmamasını istediklerini ve "aba altından sopa gösterdiklerini" belirtti.

İlhan Taşçı; "RTÜK, Mabel Matiz'in so şarkısı için tek tek müzik kanallarını arayarak 'yayınlamamalarını' yoksa olacaklar konusunda aba altından sopa gösterdi. Çıkıp yekten "yasakladık" diyemiyorlar ki duruma göre geri dönüş yapabilsinler. Kendisi gibi olmayan her şeye, düşünceye karşılar..." dedi.

Söz ve müziğinin Mabel Matiz’e ait olduğu şarkının klibi şu an YouTube üzerinden izlenebiliyor. Twitter’da bulunan LGBTİ+ karşıtı bazı kullanıcılar ise “MabelMatizHaddiniBil” etiketi üzerinden sanatçıya ve iki erkeğin hikayesini anlatan ‘Karakol’ klibine tepki yağdırmaya devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.