Mars ve Venüs birlikte, yeni ilişkiler kapıda...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Astrolojik açıdan oldukça güçlü bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı, 16 Şubat’ta Aslan Burcu'nda gerçekleşecek Dolunay olacak. Bunun yanında Mars ve Venüs’ün birlikte hareket etmesi ve 19 Kasım tutulmasının tetiklenmesi de bu haftanın önemli etkileri arasında yer alıyor.

Öncelikle, 14 Şubat 2022 tarihinde, Türkiye, 30 yıllık bir dönemi kapatıyor ve yeni bir 30 yıllık dönem başlatıyor. Tabii bunun etkilerini hemen hissetmeyeceğiz ama geçtiğimiz dönemin o kapanış enerjisi, belirsizlik, yönsüzlük önümüzdeki dönemde, kısa vadede olmasa bile, yerini başlangıçlara, girişimlere, yeniliklere bırakacaktır. Bu yeni döngünün ülkemiz ve bizim için hayırlı ve güzel olmasını diliyorum.

15 Şubat Salı günü, Ay Düğümleri, 19 Kasım tutulmasını tetikleyecek ve Kasım ayındaki gündemlerimizi tekrar önümüze getirebilir. Ülke içi ise Kasım ayındaki finans konuları, zamlar, para piyasaları, belki kur artışları ve özellikle, Aslan Dolunayı sebebiyle, altının yükselişi gündeme gelebilir.

Bunun yanında, pazartesi itibariyle tüm hafta Venüs ve Mars kavuşumda ilerleyecekler. Bu hafta itibariyle ilişkiler adına çok güzel etkiler altında olacağız. Yeni başlangıçlar, yeni tanışmalar yahut var olan ilişkide ciddi adımlar atma adına değerlendirilebilir. Bu kavuşum Oğlak Burcu'nda olacağı için kısa süreli flörtlerden ziyade daha çok kalıcı ilişki, ayakları yere sağlam basan ilişkileri getirecektir. Sorunlu ilişkilerde ise onarımlar, çözümler ve iyileşmeler görülebilir.

Haftanın en önemli gökyüzü hadisesi ise 16 Şubat’ta gerçekleşecek Aslan Dolunayı... Pazartesi itibariyle etkisini hissetmeye başlayacağımız bu Dolunayın, Ay Düğümleriyle olan açıları, bazı kadersel etkileri barındırdığını gösteriyor.

Öncelikle Aslan neyi sembolize eder, onu bilelim. Aslan, liderlerdir, liderliktir, altındır, otorite figürleri, yaşam enerjisi, yaratım enerjisi ve benliktir. Çocuklardır, sahnedir, sanatçılardır, sanattır... Kalptir, egodur, gururdur, özgüvendir... Eğlence ve sosyal hayattır, lükstür ve de abartıdır...

Bu Dolunay stresli etkileri barındırsa da bir yandan da yüksek bir motivasyon veriyor. Kimliğimizi ortaya koymak adına, bir sorunun çözümü adına, bir konuya son noktayı koymak ve kapatmak adına gereken motivasyona sahip olacağımızı gösteriyor. Özgüvenimiz yüksek olacaktır. Kimlik vurgumuz artacaktır. Daha coşkulu, hevesli olabiliriz. Görünür olmak, onay almak ve takdir edilmek isteyeceğiz. Fakat burada abartıya kaçma olasılığımız da var, dengeyi korumak önemli olacaktır.

Dünya genelinde ise sağlık konuları, Dünya liderlerinin veya ünlü kişilerin sağlığı gündem oluşturabilir. Genel olarak sağlıkla ve hastanelerle ilgili, düzenlemeler, konular konuşulabilir. Para piyasaları, faizler, dijital paralarla ilgili stresli durumlar açığa çıkabilir. Eğlence sektörü, sanatçılar, ünlü kişilerle ilgili konular gündem olabilir. Altın kuru veya altınla ilgili düzenlemeler olabilir. Çocuklar, çocuk sağlığı veya tedavileri ile ilgili gelişmeler olabilir. Bu Dolunay biraz stresli etkiler barındırıyor maalesef ve yer kabuğu hareketleri, depreme de müsait etkiler barındırıyor. Umarım gerçekleşmez...

Türkiye gündemi ise finans alanında gerçekleşiyor. Para piyasaları, vergiler, bankalar, faizler, dış borçlar, krediler, döviz ve kurlar ile ilgili konular konuşulacaktır. Yine sağlık gündemi, liderlerle ilgili, ünlülerle ilgili gelişmeler, çocuk sağlığı konuları da gündeme gelebilir.

Bu haftayı da atlattıktan sonra son derece şifalı ve güzel bir Mart ayı bizi bekliyor...

Kalın sağlıcakla...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.