Marsiyen Yeniay, huzurumuz kaçabilir...

Astrolojik olarak oldukça hareketli ve hızlı gelişmelerin olabileceği bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu haftanın en önemli olayı Terazi Burcu'nda gerçekleşecek Yeniay ve tüm hafta etkisini hissedeceğimiz Güneş Mars kavuşumu olacak. Akabinde Venüs’ün burç değiştirmesi ve Güney Düğümle kavuşumu da ilişkiler açısından son derece önemli olacak.

6 Ekim Çarşamba günü Terazi Burcu'nun 13 derecesinde, Mars kavuşumlu bir Yeniay gerçekleşecek. Bu Yeniay, hukuksal konulara, her türlü ikili ilişkiye, (aşk, evlilik, sosyal, aile, iş) vurgu yapmakta. İlişkilerde agresyon, öfke, fevrilik ve dürtüsel tepkiler olabilir, denge kurmakta ve orta yolu bulmakta zorlanabiliriz. Birçok ilişkide kapanışlar, sonlanmalar yaşanabilir. İlişkiler açısından stresli bir hafta diyebiliriz.

Bunun yanında hukuksal konular, davalar, gazeteciler ve medya sektörü ile alakalı dava süreçleri gündeme taşınabilir. Sanatçıların veya tanınmış kişilerin boşanma davalarını da duyabiliriz. Üniversiteler ile ilgili, öğrencilerle ilgili bazı gelişmeler, gündemler olabilir, yeni kararlar alınabilir. İşle alakalı, sorumluluklarımızla alakalı yeni kararlar, hayatımızdaki otorite figürleriyle (patron, baba, eş) ilişkilerde uzlaşmaya çalışacağımız gündemler söz konusu olabilir.

Bu Yeniay, Mars ile tam kavuşumda gerçekleşeceği için ve Chiron ile karşıtlık yapacağından, öncelikle kazalara, sakarlıklara, hastalıklara, özellikle ateşli hastalıklara çok dikkat edilmesi gerekir. Riskli aktivitelerden, tehlikeli sporlardan bir süre uzak durmakta ve toplum içinde maske kullanımına dikkat etmekte fayda var. Psikolojik olarak ise ufak şeylere büyük reaksiyonlar gösterme eğilimimiz olabilir. Öfkemizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Daha dürtüsel, daha fevri davranışlar sergilemeye meyilli olabiliriz. Bunların farkında olup kontrol geliştirebilmek ve dengeyi bulmaya çalışmak önemli olacaktır.

Dünya genelinde ise diplomasi sorunları görülebilir. Liderlerle alakalı, otoritelerle alakalı stresli durumlara, rekabetin artmasına ve uluslararası ilişkilerde pürüzlere sebep olabilir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yangınlara, patlamalara sebep olabilir. Aynı zamanda silah kullanımı ve suç eğilimi artabilir, cinayetler, suikastler, terör saldırıları, hırsızlıklar gibi. Yine dünya genelinde askeri hareketliliklere de işaret ediyor bu Yeniay. Özellikle önümüzdeki bir hafta bu etkileri yoğun bir şekilde yaşayabiliriz.

7 Ekim Perşembe günü ise Venüs, Akrepteki yolculuğunu tamamlayıp Yay Burcu'nda transit etmeye başlayacak. Akrep Burcu'nda ikili ilişkileri bir hayli zorladı fakat şimdi akrebin derinliğinden ve sahiplenme dürtüsünden, yayın yüzeyselliğine ve özgürlük arayışına hızlı bir geçiş yapacak. Bu transit süresince ikili ilişkilerimizde daha maceraperest, daha yüzeysel ve değişken olabiliriz. Derin bağlar kurmak yerine heyecan arayışımız ön planda olacaktır. 9 Ekim günü Venüs’ün Güney Düğümle kavuşumu bazı ilişkilerde karmik hesaplaşmaları, kadersel kapanışları, tamamlanmaları getirebilir. Bazı kişilere de karmik birliktelikler veya geçmişte yarım kalmış, tamamlanmamış ilişkiler gelebilir.

9 Ekim günü birçok açıdan dikkat çeken bir gün. Güneş, Mars, Merkür kavuşumu ve Venüs, Ay, Güney Düğüm kavuşumu gerçekleşecek. İlişkilerde öfke patlamaları ve ani kopuşlar, bitişler gerçekleşebilir. Geçmişten gelen birlikteliklerimizle bazı hesaplaşmalar, yüzleşmeler yaşanabilir. Orta yolu ve dengeyi bulmakta zorlanabileceğimiz bir gün. Sadece aşk ilişkileri değil, her türlü ikili ilişkilerimizde öfke kontrolü önemli olacaktır. Dünyada da aynı şekilde liderlerin öfkeli çıkışlarına, diplomasi ile ilgili sorunlara şahitlik edebiliriz, gerilim artabilir. Bununla birlikte, 7-8-9-10 Ekim günlerinde rüzgarlarda artış olabilir,  dünyanın çeşitli bölgelerinde şiddetli rüzgarlar, fırtınalar yaşanabilir.

Bu hafta maalesef hem siyasi olarak hem de bireysel olarak gerilimi biraz yüksek bir hafta. Öfke kontrolünün, her türlü ilişkide diplomasinin önemli olduğu bir hafta. Suyla ve toprakla mümkün olduğunca temas edip, öfke enerjisini sağaltmak fayda sağlayacaktır. Unutmayalım ki bu stresli etkiler de olumlu açılar gibi yine bize hizmet etmekte ve fayda sağlamaktadır.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.