Mars/Satürn Kavuşumu, stres ve kriz yönetimi önemli

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Bu haftanın en önemli gökyüzü hadiseleri, haftanın ilk üç günü aktif şekilde hissedilecek olan Mars’ın Satürn ile kavuşumu ve Venüs’ün 5 Nisan’da Balık Burcu transitine başlaması olacak.

4/5/6 Nisan tarihinde aktif olacak olan Mars Satürn kavuşumu, haftanın ilk günlerinde stres yönetiminin önemli olacağını vurguluyor. Girişimlerimizde, işlerimizde işler pek de kolay akmayabilir. Engellerle ve zorlanmalarla karşılaşabiliriz. Daha fazla uğraş ve çaba sarf etmemiz gerekebilir. Sorumluluklarımız bizde öfke ve kızgınlıklara sebep olabilir. Hayatımızdaki otorite figürleriyle problemler, münakaşalar yaşayabiliriz. Harekete geçmekte, isteklerimizi eyleme dökmekte zorlanabiliriz, kısıtlanmış hissedebiliriz. Bastırdığımız öfkeler açığa çıkabilir. Haftanın ilk yarısı, öfke ve kızgınlıklarımızı yönetebilmek fayda sağlayacaktır, farkında olalım.

Bu açının olumlu kullanımı ise, haritamızın Kova Burcu olan ev konularında ya da harekete geçmek istediğimiz konularda, bilinçli olarak sorumluluk alıp, kararlı ve hırslı bir şekilde çabalamak olacaktır. Bunu yaptığımız takdirde yaptığımız işlerde kalıcılık sağlayabiliriz. Karamsar olmak yerine kararlı olmayı seçersek başarıya ulaşırız. Burada Ay Düğümleri de devrede olacağı için bazı kadersel gündemler de önümüze gelebilir, açığa çıkabilir.

Dünyada genelinde ise elektrik kesintileri, internetle ilgili sorunlar, askerlerle, askeriyeyle alakalı kısıtlamalar, gündemler, özgürlüklerin, sosyal hayatın otorite tarafından kısıtlanması, hava ulaşımıyla ilgili engeller, depremler, olumsuz hava şartları, savaşla ilgili agresif gelişmeler, patlamalar, şiddet, kaza ve yangın gibi olumsuz hadiseler için bir potansiyel oluşturuyor maalesef. Ülkemiz için ise dış borçlar, finans, bankalar ve yeraltı ile ilgili gündemler verebilir.

Bireysel yaşantımızda ise tüm hafta kazalara, sakarlıklara ve iskelet sistemine dikkat etmek önemli olacaktır. Mars Satürn kavuşumu, aynı zamanda bağışıklık sisteminin baskılanması olarak da çalışabilir.

Haftanın diğer önemli hadisesi ise 5 Nisan’da Venüs’ün, yüceldiği Balık Burcundaki transitine başlaması olacak. Sonbahardan beri Satürn yönetiminde olan Venüs’ün Oğlak ve Kova transitleri, Venüs’ün temsil ettiği konularda (ilişkiler, finans, keyif, estetik) epey zorladı. Şimdi artık Balık transitinde toparlanmalar, iyileşmeler, barışmalar yaşanacaktır. Önümüzdeki süreçte yeni ilişki başlangıçları, kadersel karşılaşmalar yaşanabilir ve var olan sorunların çözülmesi mümkündür. İlişkilerde daha duygusal yaklaşımlar, fedakarlıklar, iyimserlik hakim olacaktır. Her türlü estetik ve bakım işleri için çok uygun bir dönem olacaktır.

Kalıcı işler başlatabileceğimiz, verimli bir hafta dilerim...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.