Mart köyünün gurbetçileri muhtarlarını ödüllendirdi

Mart köyünün gurbetçileri muhtarlarını ödüllendirdi

Ak Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu’nun da köyü olan Çankırı'nın Şabanözü

ilçesine bağlı Mart Köyü ve bu köyden çıkanların Ankara – Pursaklar’da oluşturdukları Mart Köyü Derneği, köy ile ilgili olarak yapılan çalışmalara destek verenleri ödüllendirmeye devam ediyor.

Son olarak göreve geldiği günden bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalar ile gerek köyde gerekse gurbette yaşayan köy sakinlerinin büyük sevgisini kazanan muhtar Mutullah Haliloğlu’na Dernek Başkanı Osman Özeroğlu tarafından plaket takdim edildi.

“Köyümüz için bu güne kadar ne yapmışsak azdır. Çalışmalarımız artan bir ivme ile devam edecektir” şeklinde söze başlayan muhtar Mutullah Haliloğlu “Bu gün burada köy derneği ile ne kadar uyum içerisinde çalıştığımızı göstermiş olduk. Sonuç olarak dernek ve muhtarlık Mart ve Mart’lılara hizmet için buradadır. Her konuda bizleri destekleyen Dernek Başkanımız Osman Özeroğlu’nun şahsında dernek yönetim kuruluna şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aynı zamanda Ak Parti Çankırı milletvekili Suat Kınıklıoğlu’nun da baba ve dedesinin yaşadığı köy olan Mart Köyü Derneği Başkanı Osman Özeroğlu “Dernek olarak köyümüzün tüm sorunları ile ilgilenerek çözüm bulmak adına çalışmalarda bulunuyoruz. Derneğimiz Ankara’da yaşayan Mart köylülerin bir arada bulunmasını sağlamanın yanı sıra köyümüzün çözüm bekleyen sorunlarını çözmek adına çalışmalarda bulunuyoruz. Bu çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayarak destek veren herkese teşekkürlerimizi dernek adına plaket vererek ödüllendiriyoruz. Bu çalışmalar diğer tüm kuruluşlara ve köy derneklerine de örnek olmalı. Dernek ve muhtarlık işbirliği halinde olursa birlik beraberlik ciddi olur. Bu konuda bizden desteğini esirgemeyen köy muhtarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Fotoğraf 1: Mart Köyü Dernek Başkanı Osman Özeroğlu (solda) ve köy muhtarı Mutullah Haliloğlu birlikte. Fotoğraf 2: Mart köyünden genel bir görünüm.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler