Mart sonu Ankara’da kar sürprizi… Ne kadar sürecek?

Mart sonu Ankara’da kar sürprizi… Ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan uyarıların ardından yurdun iç kesimlerinde kar etkili olmaya başladı. Başkent Ankara'da sabah saatlerinde kuvvetlenen kar beyaz örtü oluşturmaya başladı.

TÜRKİYE yağışlı havanın etkisi altında günler yaşarken yurdun kıyı ve güney kesimlerinde yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı görülüyor.

Başkent Ankara’da vatandaşlar bugün karlı bir güne uyandı, yer yer etkisini artıran kar yağışı bazı noktalarda birikintiler oluşturmaya başladı.

CUMA GÜNÜ ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Meteoroloji’nin tahminlerine göre yarından itibaren yurdun doğusuna kayacak olan karlı hava, cuma günü etkisini azaltacak ve hafta sonu yurdu terk edecek.

BOLU’DA DA ETKİLİ OLUYOR

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkisini gösteriyor. Bölgede dün etkili olan sağanak, yerini gece kar yağışına bıraktı.

Kar, Anadolu Otoyolu’nun Abant Kavşağı, Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler kesimi ile D-100 kara yolunun Yumrukaya, Abant kavşağı, Bakacak, Karanlıkdere ve Seymenler mevkisinde etkili oluyor.

BİRÇOK ŞEHİR İÇİN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in kıyı kesimleri dışında bütün bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler