Meclis Başkanı Şahin, Çelikten ve oda üyelerini makamında kabul etti

Meclis Başkanı Şahin, Çelikten ve oda üyelerini makamında kabul etti

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Çankırı Sanayi ve

Ticaret Odası Başkanı Hayretin Çelikten ve Yönetim Kurulu Üyelerini TBMM’deki makamında kabul etti. Ziyarette Milletvekili Nurettin Akman da bulundu.

Hayrettin Çelikten başkanlığındaki Oda heyeti TBMM’de Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman’la bir görüşme yaptı. Yapılan görüşmede gündemin önemli konularından biri olan Organize Sanayi bölgelerinin son durumu masaya yatırıldı. Akman, organize sanayi bölgelerinin son yıllarda Çankırı’ya önemli bir ivme kazandırdığını belirterek “Çerkeş ve Kurşunlu’da inşaatları yarım kalan TOKİ konutları bir an önce tamamlanacak. İhalesi gerçekleştirilen dar gelirli vatandaşlarımız için yapılacak konutlar da olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlanarak fakir vatandaşlarımıza hiçbir karşılık ödemeden teslim edilecek” dedi. Akman son olarak da, Çankırı’ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılara her anlamda kolaylık sağlandığını belirterek konuyla ilgili olarak Başkan Çelikten’den bu gayretlere destek talebinde bulundu.

ŞAHİN: ÇANKIRI BENİM MEMLEKETİM!
Milletvekili Dr.Nurettin Akman, Oda Başkanı Hayrettin Çelikten ve beraberindekiler TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in makamına geçerek Çankırı’daki sanayi ve yaşanılan sıkıntıları kendisine aktardılar. Meclis Başkanı Şahin, kendisine aktarılan sıkıntıları not alarak çözümlenebilecek olanlar için destek sözü verirken, “Çankırı benim memleketim. Sizleri ağırlamaktan onur duyuyorum. Kişisel olarak öteden beri savunduğum görev, Türkiye kalkınacak ve özel sektörle birlikte kalkınacak. Bu anlamda mevzuat açısından önemli mesafeler alındı. 2010 yılını ülkemiz ticareti ve sanayisi açısından derlenme ve toplanma yılı olarak görüyorum. Hükümetin esnafa yönelik destek çalışmaları var.” dedi.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’le görüşmesini tamamlayan heyete, öğle yemeği ikram eden Dr. Nurettin Akman, Mecliste açılan “Fotoğraflarla 90. Yıl” konulu resim sergisini gezdirmeyi de ihmal etmedi.

ORHAN ÖZDEMİR DE ZİYARET EDİLDİ...
TBMM'den ayrılan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ve beraberindekiler daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğüne geçerek, müdür Orhan Özdemir'i makamında ziyaret ederek "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundular.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, gayet hoş bir ortamda gerçekleşen ziyaretten Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir de "Değerli Çankırılı hemşerilerimle bir arada olmaktan büyük mutluluk duydum." derken Başkan Çelikten'in de "Değerli bir hemşerimizin Başkent'in emniyet müdürlüğü görevinde bulunması bizim için ayrı bir mutluluk ve gurur kaynağıdır" dediği öğrenildi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler