Merkür retrosu. eski hesapları kapatma zamanı...

İyi haftalar Sözcü18 okurları. Bu haftanın en önemli gökyüzü hareketi, 27 Eylül’de Merkür’ün Terazi Burcunda geri harekete başlaması olacak. Hafta ortasında Venüs Neptün olumlu açısı ile işleri biraz yoluna koysak da akabinde, 1 Ekim’de stresli etkiler devreye girecek.

Öncelikle Merkür Retro dönemleri, revizyon dönemleridir. Geçmişte aldığımız bazı kararları tekrar gözden geçirme, çözülmemiş, yarım kalmış konuları çözüme ulaştırma, sonuçlandırma zamanlarıdır ve dolayısıyla kıymetlidir. Bize hataları, yanlışı telafi fırsatı verir. Zihnimiz biraz geçmişte gezinebilir. Yarım kalan, eski meselelerimiz tekrar önümüze gelebilir ve bize o konuları halletmemiz için fırsat verebilir. Bunun yanında Merkür Retroları, başlangıçlar için, “yeni” için uygun değildir. Halihazırda var olan işleri sürdürmek, tamamlamak için uygundur.

Merkür Retrosu  Terazi Burcu'nda olacağı için, bu retronun gündemi ikili ilişkiler, hukuksal konular ve ortaklıklar olacaktır. Başkalarıyla iletişimimize dikkat etmemiz gereken bir dönem. Aynı zamanda başkalarıyla iletişimimizde kendimize ne kadar adil olduğumuza da dikkat etmemiz gereken bir zaman. İlişkilerde adaleti, dengeyi, hakkı sorgulayacağımız 21 günlük bir zaman dilimi. Bu dönemde birçok dava, hukuksal konu sonuçlanabilir, çözüme ulaşabilir. Boşanma davaları artabilir. Bunun yanında sosyal medya ile ilgili konular, eğitim sistemi ile ilgili konularda sıkıntılar, ticaret ile ilgili konularda da gecikmeler, pürüzler meydana gelebilir. Dünya genelinde ise diplomasi sorunları görebileceğimiz, hukuksal konularla ilgili gündemlerin olacağı bir süreç olacaktır.

Genel olarak Merkür Retro zamanları;

- Yolculuklarda, seyahatlerde hazırlığınızı (bilet, valiz, rezervasyon) iki kere kontrol etmekte, temkinli olmakta fayda var.

- Bilgisayarlarda, telefonlarda, internette, iletişim aletlerinde sorunlar meydana gelebilir.

- Dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Online işlemlerde, alışverişlerde, hesaplarda da hatalara dikkat etmek gerekir.

- Merkür Retrosu süresince elektronik alet alımı önermeyiz, pürüz çıkarma olasılığı vardır.

- Eski dostlarla görüşüp geçmişi yad edebilirsiniz. Eski sevgililerinizden, geçmiş ilişkilerinizden haber alabilirsiniz ya da karşınıza gelebilir.

- Çok mecbur değilseniz yeni bir anlaşma, sözleşme imzalamayın; mecbursanız da dikkatli okuyup, iyice kontrol edin derim.

Haftanın devamında ise, 29 Eylül Çarşamba günü kesinleşecek olan Venüs Neptün olumlu etkileşimini biz hafta başından itibaren hissetmeye başlayacağız. İkili ilişkilerde duygusallığımızın, merhametimizin artacağı, affediciliğimizin, yardımseverliğimizin ve yaratıcılığımızın yoğun olacağı birkaç gün yaşayabiliriz. İkili ilişkilerde sorun yaşadığımız birileri varsa çözüm sağlamak ve arayı düzeltmek için son derece uygun bir gün.

1 Ekim ise haftanın en stresli günü olarak dikkat çekiyor. 30’undan itibaren hissetmeye başlayacağımız bu stres, bazı ilişkilerimizde kapanışlara sebep olabilir. Öfkeye, gerilime, kavgaya çok açık bir etki var, dikkat etmek gerekir. Gizli saklı şeyler ortaya çıkabilir ya da bu zamana kadar içimizde tuttuğumuz, konuşmadığımız şeyleri ortaya dökebiliriz. İlişkilerimizde yara alma olasılığımız var. Bir taraftan da kazalara, sakatlanmalara, yaralanmalara açık bir etki söz konusu, maksimum düzeyde tedbirli olmakta fayda var. Perşembe’den itibaren haftanın geri kalanı stresli etkiler barındırıyor, farkında olup, kontrolümüzü kaybetmeyelim.

Çözülmemiş her konunun çözüme ulaşacağı, sonuç alacağımız bir Retro süreci diliyorum.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.