İlişkiler risk altında...

Merhaba Sözcü18 okuyucuları. Haftaya Balık Dolunayı ile giriş yapıp, Güneş’in Terazi Burcu'na geçmesi ve akabinde Venüs-Uranüs sert etkileşimi ile devam ediyoruz. Bu hafta ikili ilişkiler, iletişim ve finans konuları mercek altında olacak.

Öncelikle pazartesi günü Ay, 14.40’ta önce Neptün’le kavuşacak, ardından Güneş’le hizalanmaya doğru yoluna devam edecek. Gece 02.54’te ise Balık Dolunayı gerçekleşecek.

Balık enerjisi, maneviyatı, ruhsallığı, sezgileri çok güçlü bir enerjidir. Yaratıcılığı yüksektir. Bir nevi “aşkınlık” halidir. O sebeple madde dünyasındaki detaylarla, hesap kitapla uğraşmakta zorlanır, yanılgıya düşer. Biz de pazartesi günü bu enerjiyi çok yoğun yaşayacağız. Duygusal anlamda sıkışık, bulanık, çalkantılı olabiliriz. Uyku hali, sersemlik, dalgınlık, unutkanlık olabilir. Yoğun rüyalar görüp, etkisinde kalabiliriz. Halsizlik, isteksizlik, motivasyon eksikliği olabilir. Sebepsiz yere ağlama isteği duyabiliriz. Öte yandan, sezgilerimiz ve yaratıcılığımız had safhada olacaktır. Sanatla uğraşanlar için çok verimli olabilir. Yazmak, resim yapmak, üretmek için çok uygun zamanlar.

Bu Dolunayda gerek finansal konularda gerekse ikili ilişkilerde, iletişimde, önünü görememe, netleşememe durumları, yanılgılar olabilir. Direnç göstermek yerine akışta kalmak doğru olacaktır. Ayrıca kandırılma ve dolandırılmaya da açık bir etki var, risk almamakta fayda var.

Sağlık açısından hassasiyetler olabilir, kronik ağrılar artabilir, alerjiler tetiklenebilir. Ayaklarla ilgili problemlere, zehirlenmelere, ilaç kullanımına ve alkol alımına dikkat etmekte fayda var. Uyuşturucu ve uyarıcı maddelere karşı bünye reaksiyon gösterebilir, hassasiyet gösterebilir, temkin. Deniz ürünleri yiyecekseniz taze olduğundan emin olun derim.

Dünya genelinde ise denizlerle ilgili, sularla ilgili konular gündeme gelebilir. Yağışlar artabilir. Aşırı yağış, sel, su baskını gibi olaylar görülebilir.

Bu Dolunay enerjisiyle biraz içe dönüp, potansiyelimizi, ışığımızı, kaynakla bağımızı ortaya çıkarabiliriz. Duygularla sezgilerin ayrımına varıp, duygusal çalkantılarımızdan, kaygılarımızdan uzaklaşıp sezgilerimizin bizi yönlendirmesine izin vermemiz gerek. Meditasyon, dua, regresyon, aile dizimi gibi her türlü şifa ve arınma çalışması için çok uygun bir zaman.

Aynı zamanda 21 Eylül’de Merkür ve Jüpiter arasında olumlu bir etkileşim var. İletişim ve haberleşme için son derece güzel bir etki. Eğitim, ticaret, iletişim ve seyahat konularından ve yakın çevremizden faydalar görebiliriz, şanslar elde edebiliriz.

22 Eylül Çarşamba günü ise Güneş Başak Burcu'na geçiş yapıyor ve odağımızı iş ve sağlık konularından ikili ilişkilere taşıyor. Önümüzdeki 1 ay boyunca odağımız ikili ilişkiler, hak hukuk adalet konuları, sanat olacaktır. Bu transitten en çok fayda görecek burçlar Terazi, İkizler ve Kova burçları olacaktır.

Yine aynı gün Merkür Plüton sert açısı gerçekleşecek. İletişimde sert ve kırıcı olmamaya, takıntı, kuruntu, kaygı, şüphe, öfke gibi tuzaklara düşmemeye özen gösterelim. Pazar günüyle birlikte Merkür’ün Retro hareketinin de başlamasıyla bu etki önümüzdeki bir hafta çok etkili olacaktır. Ticarette, iletişimde, eğitimde, seyahatlerde, alacağımız kararlarda bazı sıkıntılar, pürüzler çıkabilir. Zihnimizi karanlık düşüncelerden, korku, kaygı ve şüphelerden korumamız önemli olacaktır.

23 Eylül Perşembe günü ise, geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi, ikili ilişkiler için oldukça zorlayıcı bir açı, Venüs Uranüs karşıtlığı kesinleşecek. İlişkilerde ani kopmalar, şok edici olaylar, beklenmedik gelişmeler olabilir. Son derece stresli bir etkileşim. Aynı zamanda para piyasalarında da ani hareketlilikler, oynamalar, beklenmedik gelişmeler olabilir. Kıskançlık vakalarında artış olabilir. Öfkeyle ani kararlar vermeye eğilim görülebilir. İlişkilerde gizli saklı birçok şey ortaya çıkabilir. O gün hem ilişkilerde hem de finansal konularda risk almamakta fayda var.

Sistemin bizi iyiye, doğruya yönlendireceği, farkındalığımızın yüksek olacağı bir hafta diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.