Metin Akpınar’dan Ergenekon itirafı geldi!

Metin Akpınar’dan Ergenekon itirafı geldi!

İddianamedeki M.A. Benim! Metin Akpınar'dan

Sözcü gazetesine iddianame itirafı geldi. İşte o sözler...

Oyuncu Metin Akpınar, Sözcü gazetesine verdiği röportajda Ergenekon tutuklu sanığı Tuncay Özkan'a ait telefon kayıtlarında geçen M.A. isimli sanatçının kendisi olduğunu itiraf etti.

ŞEHİRLİ DE ERGENEKON'DA
Akpınar'ın röportaj verdiği Sözcü gazetesinin Yayın Danışmanı Mehmet Şehirli'nin ismi de Ergenekon iddianamesinde geçti. Şehirli'nin Ergenekon davası sanıklarından Sami Hoştan ile yakın ilişki içinde olduğu ortaya çıkmıştı.

'SAVCILAR TELEFONLARIMI DİNLEMİYORSA ÜZÜLÜRÜM'
Ergenekon davası aleyhine yaptığı haberlerle ve hükümet karşıtı yayınlarla dikkat çeken Sözcü gazetesinde "Savcılar telefonlarımı dinlemiyorsa üzülürüm" başlıklı bir röportajı yayınlanan sanatçı Akpınar, "Ergenekon iddianamesinde M.A koduyla geçen isim Metin Akpınar dendi. Doğru mu?" şeklindeki soruya şu yanıtı vedi:

BENDEN YARDIM İSTEDİ
"Doğrudur. İddianamede geçen M.A benimdir. Tuncay Özkan ile dostuğumuz var. Televizyonu için konuştuk. Partisini kurarken benden yardım istedi.

ÖRGÜTE YENİ ELEMAN KAZANDIRIYOR
Hatırlanacağı gibi Ergenekon davası tutuklu sanığı Tuncay Özkan Silivri'deki davada yaptığı savundama "Terör örgütünün delili olarak gösterilen telefon konuşmasını yaptığı M. A' nın Metin Akpınar, örgüte yeni eleman kazandırmasının delili olarak gösterilen konuşmayı gerçekleştirdiği S.B.' nin de Süheyl Batum" olduğunu söylemişti. Zaman gazetesinin haberine göre, Akpınar daha önce verdiği bir mülakata, "Laik-antilaik çatışmasında güç hâlâ laiklerin lehine. Silah var çünkü." olduğunu söylemişti. Silahlı Kuvvetlere alternatif bir ordu kurulmak istendiğini ileri süren Akpınar, "Yani Ordu Laik mi?" sorusuna Akpınar şu cevabı vermişti:

'ORDULAR BÖYLE KURULUYOR İŞTE'
"Evet. Ama onun da çarelerini üretiyorlar, söyleyeyim. Polis hazırlanıyor, belediyeler kendi içlerinde karate bilen, elektrik coplu sivil ordular besliyor. Türkiye'de 3 bin 200'ün üstünde belediye varsa, bunların 2 bini iktidarın elinde. Yani AKP'li... Ordular böyle kuruluyor işte. Ayrıca rahmetli Turgut Özal'ın zamanında bireysel silahlanma da artmıştı. Yani biraz sıksalar, bir çırpıda sokağa 2 milyon insan çıkartırlar."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler