MHP İl Başkanı: Cumhuriyet Savcıları ne yapacak birlikte göreceğiz!

MHP İl Başkanı: Cumhuriyet Savcıları ne yapacak birlikte göreceğiz!

MHP İl Başkanı Bekir

Satılmışoğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’le ilgili soruşturma izni vermesi haberiyle ilgili olarak Cumhuriyet Savcılarının neler yapacağını bekleyip göreceklerini söyledi.

Satılmışoğlu “Rant Çukurları” başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İktidar partisinin, seçim propagandalarındaki, söylemlerin özü olan 'üç y' ilintili, yokluk-yolsuzluk ve yasaklar ile mücadele felsefelerini uygun olarak, Bay Gökçek’in tedrisatı ile yetişmiş, deneyim kazanmış, ilimiz Şehrül-Emini Sayın Belediye Başkanının, sat kurtul – ver kurtul sistemini 6 yıldır başarıyla uyguladığını yaşayarak görmekteyiz.

Genelde parsel, bazen de parseller bazında adrese teslim yapılan plan tadilatları sonucu, elde edilen kazanımların mali ve maddi sonucunun, kurumları yönetenleri nerelere getirdiğini, ibretle ve üzülerek izliyoruz.

Adrese teslim projeler, adrese teslim hâlihazır haritalar, tadilatların kazanımlarının yumuşak karnı spor kulübü, gıdık üstüne gıdık yapan yöneticiler, yaptıklarınızın vicdanlarınızda hesabını nasıl vereceksiniz?

İçişleri Bakanlığının 27 Ocak 2010 tarihli yazısı ile sadece mahkemeye intikal eden bir plan tadilatı ile ilgili kazanımlarının hesabını adalet önünde inşallah verecekler.

Sadece müfettiş soruşturması açılan bir belediye başkanı, incelemenin sağlıklı yapılması için görevden alınırken; Mahkeme kararına istinaden bakanlığın soruşturma izni verdiği Şehrül- Emini ve ekibi için, ilimizin tepe yöneticileri ve Cumhuriyet Savcılarının neler yapacağını hep beraber görüp, yaşayacağız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler