MHP'nin adayı kim olmaz?

Çankırı'da günün en merak edilen sorusu; MHP'nin Belediye Başkan adayı kim olacak?

Sokaktaki insan da, Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan da, TBMM'deki milletvekili de bu sorunun yanıtını arıyor...

Doğal olarak 'belediye başkan aday adayı' olan 9 MHP'li isim de kervanın içerisinde...

Sorunun yanıtını Cumartesi günü Çankırı'ya gelcek olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli verecek...

O güne kadar ortaya atılacak olan isim 'kehanet'den öteye geç(e)mez!

Nedendir bilemiyorum ama; "MHP'nin Çankırı Belediye Başkan adayı" şu olabilir, diyebileceğim bir isim kafamda oluşmadı!

Oluşmuyor da!

Sebebi de; Kimin ismini öne atarsam, 'o isme' faydadan çok zarar getireceğimi düşünüyorum...

Buna fırsat vermeyeceğim...

Ancak MHP'nin Çankırı Belediye Başkan adayının 'seçim beyannamesi'nin olmazsa olmazlarını sıralayarak katkı sağlamaya çalışacağım:

1. Seçim öncesi çalışmalar dahil, her konuda 'şeffaf' bir başkan adayı olmalı. Seçim harcamalarını 'kaynaklarıyla' birlikte kamuoyuyla paylaşmalı.

2. Belediyede 'çalışan' sayısının revize edileceğini, 'adama iş' değil, 'işe adam' politikasının uygulamaya geçeceğini ilan etmeli.

3. İrfan Dinç'in 10 yıllık Çankırı Belediye Başkanlığı icraatlerinin hesabını soracağını seçmene inandırmalı. Bu konuda seçmene güvence vermeli.

4. Seçim süresince yapacağı çalışmalarla; MHP'nin değil Çankırı insanının 'belediye başkanı' olacağını davranışlarıyla sergilemeli.

5. Gerçekleş(e)meyecek projelerle halkın karşısına çıkmamalı.

6. Eleştiriye karşı tahammülkar olabildiğini her alanda ispatlamalı.

7. Beş yıllık görev dönemini düşünerek Belediye Meclis Üyeliği listesinde Genel Merkez taleplerine karşın yine de 'söz sahibi' olabilmeli. Bu dirayeti listeler hazırlanırken gösterebilmeli.

8. Çankırı'nın çıkarlarını partisinin çıkarlarından üstün tutarak; Mevcut AK Partili Belediye Başkanı'nın on yıldır uyguladığı politikanın 'borç yiyen kesesinden yer' modeli olduğunu örnekleriyle göstere göstere vatandaşa aktarmalı.

9. Mart 2014'de yapılacak seçimlerin MHP'nin değil, Çankırı'nın seçimi olduğuna önce kendisi inanmalı, stratejisini bunun üzerine kurmalıdır.

Diyeceksiniz ki 10. madde yok mu?

9 IŞIK'lı partiye ve onun adayına 10'uncu eylem yazılmaz!

Hoş; Yukarıda sıraladığım 9 maddenin birçoğunu seçim beyannamesine yazmayacak aday da 'Çankırı Belediye Başkan Adayı' ol(a)maz!

Olmamalı da!

İyimser düşünür de; MHP Çankırı Belediye Başkan adayı alt alta sıraladığım yukarıdaki 'reçete'yle yola çıkarsa, Çankırı'da seçimi kazan(a)maması için de ortada neden kalmaz...

Denilebilir ki; Genel seçimde yüzde 65.6 oy oranı ile Çankırı'da birinci parti olan AK Parti'nin Merkez'de seçim kaybetmesi düşünülebilir mi?

Bu sorunun yanıtını bugünden vermek zor!

Ancak; Yukarıda sıraladığım seçim stratejisi MHP adayınca izlendiğinde AK Parti'nin Çankırı için göstereceği 'başkan' adayının ismi çok fazla önem arzetmez!

Hele hele 'aday' İrfan Dinç olursa!

O seçim tadından yenmez...

Demedi demeyin, 'MHP'nin adayı kim olacak?' sorusunu sormaya devam ederken 'İrfan'ı da bir daha aday etmezler' demeyi unutmayın!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum