Muharrem İnce 100 bin imzaya ulaştı

Muharrem İnce 100 bin imzaya ulaştı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya ulaştı. Parti genel merkezinde açıklama yapan İnce, "Kılıçdaroğlu ile görüşecek misiniz?" sorusuna yanıt verdi.

YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) ‘Cumhurbaşkanı Aday Gösterilme Durumu’ ekranındaki verilere göre, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmek için gerekli 100 bin imzayı aldı.

Türkiye genelindeki il ve ilçe seçim kurullarında Cumhurbaşkanı adayı gösterilmek istenen 11 isim için imza süreci devam ediyor.

Seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen İnce 100 bin imzaya ulaşırken, YSK tarafından Cumhurbaşkanı adaylık başvuruları kabul edilen Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal’ın imza süreci işlemleri devam ediyor.

Hafta sonu da devam edecek imza verme işlemi, 27 Mart Pazartesi günü saat 20:00’de sona erecek.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, dün partisinin Cumhur İttifakı’na katıldığını ve Cumhurbaşkanı adaylığı sürecini sonlandırdığını açıklamıştı.

"TEŞEKKÜRLER MEMLEKETİN GÜZEL İNSANLARI"

İnce, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Memleketin Güzel İnsanları, Teşekkürler Evlatlarım. 100 bin imza tamam. Rehavet yok, pazartesi saat 20.00'ye kadar imza vermeye devam" ifadelerini kullandı.

İNCE’DEN ‘KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEK MİSİNİZ?’ SORUSUNA YANIT

Saat 18:00’de partisinin genel merkezinde basın açıklaması yapan İnce, "Teşekkürler Türkiye, teşekkürler memleketimizin güzel insanları. Her türlü engellemeye, her türlü baskıya, iftiraya, ayak oyununa, karalamaya, pabuç bırakmadılar" dedi.

İnce, kendisine yöneltilen "Kılıçdaroğlu ile görüşecek misiniz?" sorusuna da "Biz imzamızı toplayalım. Ondan sonra Kılıçdaroğlu'nu misafir ederiz, şanına uygun bir şekilde karşılarız. Eski genel başkanımdır, abimizdir. Kendisine 'abi' diye hitap etiğim dönemler çoktur." dedi.

Listenin güncel hali ise şöyle:

Muharrem İnce: 100 bin 117

Muhammed Ali Fatih Erbakan: 69 bin 151

Sinan Oğan: 58 bin 045

Doğu Perinçek: 19 bin 667

Yakup Türkal: 2 bin 392

Erkan Trükten: 1511

Tevfik Ahmet Özal: 1001

İrfan Uzun: 663

Halil Murat Ünver: 360

Hilmi Özden: 325

Davut Turan: 99

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler