Necati Akdoğan, alacağı başkanlık maaşını jet hızıyla  açıkladı!

Necati Akdoğan, alacağı başkanlık maaşını "jet hızıyla" açıkladı!

Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlık

ücretinin aylık 18 bin TL olduğu yönündeki haberler üzerine jet hızıyla bir açıklama yaparak, başkanlara "ödenen ücret" konusunda açıklama yaptı.

Pazar günü gerçekleştirilen Şoförler ve Otomobilciler Odasının yapılan seçimler sonucu, 34 yıldır Haşim Uyanık’ın oturduğu koltuğa Necati Akdoğan’ın seçilmesi ile birlikte gündeme yeni bir “bomba” düşmüş oldu!

100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Genel kurulda divan başkanlığı görevinde bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Konfederasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın’ın “Türkiye de 690 oda var. Bunların içinde Çankırı örnek bir yönetimle yönetilmiş olacak ki, bugün kasasında 447 bin TL nakit para var. Benim odamda böyle bir nakit yok. İşte adam bu!” diyerek Oda Başkanlığı görevini aralıksız 34 yıl yerine getiren Haşim Uyanık’ı işaret ediyor ve görevinden sağlık nedenleri ile ayrılan "duayen başkanı" plaketle ödüllendiriyor.

RAKAM, MİKROFONLARDAN SALONA YANSIDI...
Genel Kurulda mikrofonlara yansıyan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanının 18 bin TL tutarındaki “aylık maaşı” salonda bulunanlarda büyük şaşkınlık yarattı!

Sözcü18.com olarak yaptığımız araştırmada Başkan Haşim Uyanık’ın bu maaşı aldığının “bazı çevrelerde” bilindiği yönünde! Ancak böylesi bir “yüksek rakamlı maaşın” bugüne kadar yerel basınla birlikte gündeme getirilmemesi ise, yine Çankırı için “bildik” senaryoları gözler önüne seriyor ve bunları da tekrar etmenin faydası yok!

Başkanlık koltuğunda oturan kişiye “18 bin TL” aylık maaş kararı çıkartan bir oda yönetimi ve bu maaşı almaya devam eden bir Oda Başkanı!

Böylesi bir maaşla böylesi bir görev, değil 34 yıl, 340 yıl bile yapılır! Var mı aksini iddia eden?

BU SAYFALARDAN SORUYORUZ!
SAYIN NECATİ AKDOĞAN, BU MAAŞI ALACAK MISINIZ?

Sözcü18.com olarak Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlık koltuğuna oturan ve halen Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı olan Necati Akdoğan’a bu sayfalardan açık ve net şekilde iki sorumuz var:

- Bir önceki Oda yönetimi böyle bir kararı hangi tarihte almıştır?

- Sn. Akdoğan! Daha önceki yönetim tarafından alınan aylık 18 bin TL’lik 'Başkanlık makamı' maaşını siz de almaya devam edecek misiniz?

Başta Çankırı kamuoyu olmak üzere, odaya kayıtlı üyeler bu iki sorunun yanıtını bekliyor. Bilginize…

BAŞKAN AKDOĞAN'DAN "JET HIZIYLA" YANIT GELDİ!
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Necati Akdoğan, Sozcu18.com'un gündeme taşıdığı konuyla ilgili "jet hızıyla" yanıt verdi. Telefonla ulaştığı Vedat Beki'ye gündeme getirdiğimiz konuyu özetleyen Akdoğan şunları söyledi:

"Haberinizdeki iddianız eksik ve taraflı. Şöyle ki, kongre salonunda gündeme gelen konu, bütçede başkan maaşı olarak ayrılan tahmini yıllık 18 bin TL ile ilgili. Yerel basında gündeme ne geldi bilmiyorum ama genel kuruldaki 18 bin TL'nin çıkış kaynağı bütçede yer alan yıllık rakam.

Bunun ötesinde Oda Başkanlarının maaşları üye sayılarıyla doğru orantılı olarak 2005 yılının 8'inci ayında çıkarılan yasa ile belirlenmişti. Buna göre Şoförler Odasında başkan maaşı asgari ücretin 2 katı dolayındadır. Yani bugün asgari ücret hangi rakamdaysa, Oda Başkanının maaşı bunun 2 ile çarpımıdır. 

Bunun dışında diğer olayları da karşılıklı görüşmek üzere şimdilik iyi çalışmalar dilerim" 

HABERİMİZ AMACINA ULAŞTI!
Sözcü18.com yapmış olduğu habercilik ile, olarak uzun süredir Çankırı kamuoyunda "dedikodu"dan öteye geçmeyen "başkanların maaşları" böylece açıklığa kavuşturdu. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanının maaşı da bizatihi Başkan Necati Akdoğan'ın yaptığı açıklama ile bugün için alınan aylık ücret brüt 1.458 TL! Vergiler düşüldükten sonra ise ortalama ele geçen net maaş 1.000 TL ile 1.100 TL arasında...
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler