Neyin peşindesiniz?!

TBMM'nin tatile girmesi ile birlikte Ramazan ayı ve ardından gelen bayram, yerel siyasete ve de kullandığımız dile bir hayli önemli katkılar (!) sağladı...

AK Parti milletvekili İdris Şahin'in Kurşunlu'da MHP ve Devlet Bahçeli için Abdullah Öcalan'ın idamı ile ilgili tartışmaları alevlendiren söylemi sonrasında MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır'ın içerisinde 'şerefsizlik', 'alçaklık', 'dönek olmak', 'aklını yitirmiş olmak' gibi kelimeleri barındıran açıklaması karşısında "Neler oluyor da benim haberim yok" deyiverdim!

Konuyla ilgili bugüne kadar 500'ün üzerinde yaşanan karşılıklı benzer atışma olmasa, milletvekili Şahin'in açıklamasına MHP kanadından böylesi bir tepkinin gelmesini doğal karşılayacakken, tabir yerindeyse sıkıla sıkıla suyu kalmamış limon'un yeniden ortaya konulmasına ve akabinde 'hasta yatak'tan böylesi gereksiz bir sertliğin dile getirilmesini anlayanın da çıkacağını düşünmediğim durum karşısında 'neyin peşindesiniz' diyor ve de sokakta kendi tabanında İl Başkanlığı tartışılan Yusuf Naci Bayındır hocama da 'gereği var mıydı hocam?' diye sormadan edemiyorum.

x x x

Notlarım arasında iz bırakan ikinci olay ise; AK Parti milletvekili Hüseyin Filiz ile partisinin il başkanı Salim Çivitcioğlu'nun Kurşunlu Belediye Başkanı İbrahim Doğu üzerinde sergiledikleri tamamen birbirine zıt açıklamaları oldu.

Hüseyin Filiz'in Kurşunlu Bal ve Gençlik Festivali'nde kürsüye çıkarak Belediye Başkanı Doğu'nun 'başarılı çalışmalarını' (!) övgüyle dile getirmesinden sonra, 2014 Mart ayında yapılacak seçimler için yeniden adaylığı açıklanan 'sınıf arkadaşı' Doğu için ikinci kez mikrofonu eline aldığında "Hizmeti daim olsun diyorum" demişti. 

AK Parti İl Başkanı Çivitcioğlu'nun partisinin Kurşunlu istişare toplantısında yaptığı konuşma ise tam anlamıyla milletvekili Filiz'in kulaklarını çınlatacak cinstendi!

Başkan Çivitcioğlu, Doğu'nun görevde bulunduğu süre içerisinde ilçeye bir düğün salonu dahi yapamadığını, itfaiyeninin merdivenini değiştiremediğini ancak tüm bunlara kraşın 300 bin liralık Mercedes'e binmekten de geri durmadığını ifade etti!

Anlayacağınız 'hizmeti daim olsun' yerine Mart 2013'de Kurşunlu'da belediye başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin iddialı hazırlandığını ve hedeflerinin seçimden zaferle çıkmak olduğunu açıkladı.

Ve yaşanılanlar karşısında ben de bulunduğum yerden kendilerine seslendim:

- Neyin peşindesiniz?!

x x x

Bir önceki yazımda yer verdiğim 'Penguen' görüntüleri okuyucunun kafasını beklemediğim ölçüde karıştırmış!

Yazıya 'penguen'le ilgili yorum yapan okuyucularımın yorumlarını engelleme ihtiyacı hissettim ve bunu da yaptım!

Ancak telefon trafiğinden kaçmam mümkün olmadı!

Bir gün öncesine kadar da bu telefon trafiği yoğunluğundan birşey kaybetmeden devam etti.

Telefonda söylemediğimi burada yazacak değilim ancak konuyla ilgili yaptığım konuşmalarda ısrarla kurduğum cümleyi bir kez daha yineleyeceğim:

- Oğul; Karşındakinin yüzüne söyleyemeyeceğin cümleleri sakın ola arkasından konuşma!

x x x 

Çankırıspor yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Üç ayak üzerinden sürdürülen kamp programının ikinci ayağı halen Topuk Yaylası'nda devam ediyor.

Pazar günü izlediğim Çankırıspor, yaş ortalaması düşmüş, fiziki olarak gençleşmiş bir takımla karşılaştım.

Ve de bu durum benim için memnuniyet vericiydi...

8 Eylül'de ilk maçını Giresunspor ile oynayacak Çankırıspor'un konulan hedefler doğrultusunda yürüyeceğine olan inancımın tam olduğunu belirtirken, yönetim kurulu olarak gerek Çankırıspor'un gerekse futbolcu kardeşlerimizin beklentilerine cevap verebilecek çalışmalarımızın da en az sahada ter akıtanlar kadar olduğunu belirtmemde hiçbir sakınca görmüyorum.

Kulübün önemli bir eksiği olan 'otobüs' 31 Ağustos'da Esenler'de yapılacak olan 'sezon açılışı' programında Çankırıspor taraftarının da desteğiyle alınmış olacak...

Sonrasında 'antrenman sahası'nın ivedilikle tamamlanması yolunda ter akıtılırken, tesisin kömür'den doğalgaza geçiş işlemi de gerçekleştirilmiş olursa yeni yönetimin kurulunun kısa süreli performansının sonuçlarını gözlemleme fırsatı bulacağız.

Çankırı'ya da, Çankırılı'ya da, bizlere de kolay gelsin...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum