Orhan Pamuk mu? Tanımıyorum!

"Orhan Pamuk mu? Tanımıyorum!"

Da Vinci Şifresi'nin yazarı ve dünyanın en çok satan

romancısı Dan Brown dün akşam İstanbul'da 'fantastik' dediği bir gece geçirdi. Brown, Four Seasons Bosphorus Otelinde bugün piyasaya çıkan ve 150 bin baskısı tükenen son kitabı 'Kayıp Sembol' romanının tanıtım gecesine ve Türkiye'deki yayımcısı Altın Kitaplar'ın ellinci yıl kutlama törenine katıldı.

Gecede Dan Brown'la sohbet etme fırsatı bulduk. Son romanında Türkiye'den yalnızca masonların büyük üstadının oğlunun Kartal Cezaevinde öldürülmesi ve bunda rol oynayan kişinin cesedinin Boğaz'a atılması çerçevesinde bahseden Brown, bu sefer İstanbul'a hayranlığından söz etti. “İstanbul muhteşem bir şehir. Böyle bir gece manzarası başka hiçbir yerde görmedim" diyen Brown, şöyle devam etti:

"Romanlar kurgudur. 'Kayıp Sembol'de İstanbul'la ilgili bölümler kurguydu. Vatikan'la ilgili yazdıklarım da biliniyor. İstanbul'a ikinci kez mutlaka geleceğim. Bu gece gördüğüm ilgi fantastik bir gece yaşadığım hissini verdi."

"Orhan Pamuk'u okuyup okumadığını" sorduğumuzda ise Brown, "Tanımıyorum. Çünkü bilim kurgu ve tarih okuyorum. Türk yazarlar hakkında bilgim yok" yanıtı verdi. (kaynak: sabah.com.tr/Burak Artuner-Figen Yanık)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler