Osman Kurt cezaevinde! Belgin Sırıken nerede?

Osman Kurt cezaevinde! Belgin Sırıken nerede?

Yasalar, şehir merkezinde ayrı, şehir dışında ayrı mı uygulanır! Bizleri Türkiye Cumhuriyeti

yasalarının farklı şekilde yorumlandığı düşüncesine iten neden, önümüzdeki iki sıcak örnek!

Örneğimizden biri 27 Mart 2010 Cumartesi günü Ilgaz Sanayi sitesi girişinde meydana gelen ve kaza sonrası 5 gün süresince tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirerek aramızdan ayrılan Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Lise son sınıf öğrencisi Ahmet Gökay Öğdü.

Ahmet Gökay Öğdü’ye E-80 karayolunda çarparak ölümüne sebep olan 55 SV 914 plakalı özel aracın sürücüsü öğretim üyesi Belgin Sırıken, kazanın olduğu gün polis ve savcılıkça alınan ifadesi sonrası serbest bırakılmıştı. Ve o günden bu yana sürücü Belgin Sırıken ortalarda yok!

İKİNCİ OLAYIMIZ!
13 Nisan 2010 Salı günü saat 16.00 sularında Yapraklı yolu üzerinde sürücü Osman Kurt yönetimindeki 06 S 9567 plakalı özel araç, karşıdan karşıya geçmekte olan İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Mustafa Uslu (9)’ya çarpmış ve kaldırıldığı hastanede önemli bir ameliyat geçiren Uslu, yaşam mücadelesinden yenik ayrılarak dün hayatını kaybetmişti.

Mustafa Uslu’nun ölüm haberi ile birlikte din görevlisi olduğunu öğrendiğimiz özel araç sürücüsü Osman Kurt, polis tarafından gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

İKİ OLAY VE İKİ FARKLI UYGULAMA!
Sözcü18.com olarak, Çankırı il sınırları içerisinde çok değil 20 gün içerisinde yaşanan iki ayrı “ölümlü” trafik kazası ve iki farklı uygulama ile karşı karşıyayız.

Çok küçük yaşlarda iki can toprağa verilirken, geride gözü yaşlı aileler ve bu insanların sevdikleri kaldı. Ancak, yaşanan uygulama ile biz dahil birçok kişinin kafası da hayli karıştı!

Umarız birileri çıkar da, benzer iki olayın farklı sonuçlarını bizlerle ve kamuoyu ile paylaşır...

SON DAKİKA...
Haberle birlikte bugün yaşanan gelişmeleri sizlere aktarma ihtiyacı hissettik! Şöyle ki; Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre, Ilgaz'da yaşanan kazada hayatını kaybeden Ahmet Gökay Öğdü'nün ailesinin tuttuğu avukatlar bugün Ilgaz'a giderek, kaza sonrası tutulan "rapor"a itiraz ettiler ve kaza ile ilgili olarak olay yerinde yeniden "keşif" talebinde bulundular.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, kaza sonrası tutulan ilk raporda, hayatını kaybeden Ahmet Gökay Öğdü'nün "hatalı" olduğu ve bu rapor doğrultusunda savcılık makamının sürücü Belgin Sırıken'i serbest bıraktığı öğrenildi. Şimdi gözler, önümüzdeki günlerde olay yerinde yeniden yapılacak keşif sonrası ortaya çıkacak duruma göre, savcılığın özel araç sürücüsü Belgin Sırıken'le ilgili yeni bir karar alınıp alınamayacağına çevrildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler