Özgür: Bu seviyede tartışmayı yakışıksız buluyoruz

Özgür: Bu seviyede tartışmayı yakışıksız buluyoruz

MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Tevfik Rüştü Özgür,

İl Genel Meclisi Nisan ayının son toplantısında yapılan Encümen seçimlerinin ardından Meclis Başkanı Osman Canbaz’ın yaptığı açıklamalara ilişkin olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamasında İl Daimi Encümen seçimleri sonrasında gelişen olaylarla ilgili MHP grubu olarak kamuoyuna açıklama yapma zaruriyetinin doğduğunu ifade eden MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Tevfik Rüştü Özgür, açıklamasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta İl Genel Meclisi salonunda İl Daimi Encümeni seçimleri sonrasında gelişen olaylarla ilgili olarak MHP Grubu olarak kamuoyuna açıklama zarureti doğmuştur.

İl Daimi Encümenine seçilemeyen Meclis Başkanımız Sayın Osman Canbaz’ın, tecelli eden iradeye saygı göstermesini beklerken, İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini bırakma kararını ise hissi ve acele verilmiş bir karar olarak değerlendiriyoruz. Çeşitli medya organlarında gündeme getirdiği para konusu ile hem meclisimizin, hem de meclis üyelerimizin itibarına Meclis Başkanına yakışmayacak şekilde gölge düşüren davranışı ve sonrasında yaşanan gelişmeler, Çankırı’ya hizmet noktasında vatandaşımızın muhalefet görevi yüklediği MHP ve MHP temsilcileri olarak bizlerin anlayış ve seviyesi dışındadır.

AKP İl Başkanının iddia ettiği gibi partimiz İl Genel Meclisi üyelerinin durumdan pay çıkarmak gibi bir arayış ve anlayışı yoktur. Ancak, özellikle altını çizmek gerekir ki, son dönemlerde meclisin adil yönetimi konusunda ciddi sıkıntılar vardır. Sayın Başkana, etik değerlerimizin yok olmasına katkı sağlayan iktidar temsilcilerinde bulamadığı değerler için partimizi karalamaya çalışması yerine, kendilerine çekidüzen vermelerini tavsiye ederiz.

Son olarak belirtmek isteriz ki, İl Genel Meclisi üyelerinin, iktidarı ve muhalefeti ile, Meclis Başkanı da dahil, makam ve para hırsı içinde görev yaptığına inanmıyoruz, inanmak da istemiyoruz. MHP Grubu olarak, bu seviyede bir tartışmayı da İl Genel Meclisi nezdinde yakışıksız buluyoruz.” (Kaynak: karatekin)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler