Para piyasalarında sert etkiler olabilir.

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Bu hafta tutulmaların etkisi sürerken, bir yandan Jüpiter’in ve Neptün’ün sert açıları gerçekleşecek. Öncelikli etkisi para piyasalarındaki hareketlilik olacaktır.

6 Aralık Pazartesi günü her türlü başlangıç, iş girişimleri için çok uygun bir gün. Odaklanma, cesaret ve istikrar açısından iyi etkiler var. Daha iş odaklı olacağımız bir gün. Derin araştırmalar yapmak, net kararlar almak için de bugünü değerlendirebiliriz.

Salı ve Çarşamba günleri, dalgınlıklara, yanılgılara, unutkanlıklara, kandırılma ve dolandırılmalara açık bir gün, dikkat etmekte yarar var. Atacağınız imzalara, yapacağınız anlaşmalara dikkat etmek gerekir, özellikle internet dolandırıcılıklarına, hesap ve şifre çalınmalarına. Ticaret, eğitim ve teknolojik konularda da birtakım sorunlar görülebilir.

Yine bu iki gün yaşamımızdaki otorite figürlerine karşı, liderlere karşı düşmanca söylemler, öfke ve kızgınlıklar yaşanabilir. Aynı zamanda dünya genelinde inançlarla ilgili çatışmaların, dini yerlere veya din adamlarına karşı öfkeli tutum ve davranışların da görülme ihtimali olabilir.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise, aslında bu haftanın en belirgin etkisi olan, para piyasalarındaki iniş çıkışlar, sert hareketlilikler yaşanabilir. Hem Jüpiter’in sert açıları hem de Mars’ın, 19 Kasım Tutulmasını tetikleyecek olması, önümüzdeki bir hafta 10 gün boyunca ekonomik anlamda zorlanmalara, para piyasalarında hareketliliklere işaret ediyor. Bu sebeple bu hafta ekonomik anlamda riskli yatırımlardan uzak durmak ve gereksiz risk almamak önemli olacaktır. Aynı zamanda tutulmanın tetiklendiği Cuma ve civar tarihleri, dünya genelinde doğal afet risklerini de barındırmakta.

Cuma günü kesinleşecek Venüs/Plüton kavuşumu ise, bir yandan ilişkilerde tutkuyu, derinliği, bağlılığı artırırken bir yandan da kıskançlık, karşı taraf üzerinde baskı kurmak, şüphe ve paranoya gibi duyguları tetikleyebilir. Açının etkili olduğu perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri dünya genelinde ve ülkemizde kadınlarla ilgili sıkıntılar da gündeme gelebilir maalesef. Aralık ayı, artık bu ve bunun gibi konulara pek de göz yumamayacağımız, susamayacağımız bir ay olarak da dikkat çekiyor zaten.

Bu hafta parasal anlamda risk almadan, garantici ilerlemek, güvenmediğimiz insanlarla ticari ilişkiye girmemek ya da alışveriş yapmamak, ilişkilerde kıskançlık ve baskı kurmamak önemli ve faydamıza olacaktır.

Güzel bir hafta dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.