Pişman değilmiş!

Pişman değilmiş!

FiYapı İnönü’de Şenol Güneş’e ayakkabı fırlattı ve yaptığı eylemden pişman olmadığını dile getirdi.

Beşiktaş-Trabzon maçında protokol tribünündeki olayları ateşleyen esrarengiz taraftar, “Ben o ayakkabıyı gole sevinen Trabzonlulara attım. Şenol Hoca’ya gelmesine çok üzüldüm. Yine olsa yine yaparım” dedi.

Beşiktaş-Trabzonspor maçının 88. dakikasında Burak’ın attığı galibiyet golü sonrası Fiyapı İnönü Stadı’nda çıkan olaylar hala konuşuluyor. Protokol tribününün bir anda karışmasına neden olan arbedede bordo mavili takımın teknik direktörü Şenol Güneş’e bir kadın ayakkabısı fırlatıldı. Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi’nin ABD Başkanı George Bush’a attığı ayakkabıyı hatırlatan olayın arkasından ise sürpriz bir isim çıktı.

MENEKŞE GÜNGÖR'ÜN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLA

Ayakkabıyı fırlatan Menekşe Güngör isimli fotomodeldi. Genç kadın facebook’da ortaya çıkarak, “O ayakkabıları ben attım” dedi. Biz de Güngör ile bu ilginç eylemini konuştuk...

Gole fazla sevindiler

-  Neden ayakkabılarınızı fırlattınız?
Ben o ayakkabıyı Trabzonsporlulara fırlatttım. Şenol Hoca’ya fırlatmadım.
Protokol tribününün içindeki Trabzonlular golden sonra fazla sevindiler.

-  Peki protokol tribününe nasıl girdiniz?
Aslında maçı numaralıda izliyordum. Orada arkadaşlarım vardı. Sadece 10 dakikalılığna girdim şeref tribününe. Ayakkabıyı fırlattığımda ortalık gergindi zaten.

KÜFÜR DE EDERİM
-  O anda ayakkabı fırlatmak nereden aklınıza geldi?
Beşiktaşlıların içinde Trabzonlular nasıl bağırır? Öyle bir şey yok! Yanımdakiler çok fazla tepki gösterdiler. Ben de kendimi kaybettim.

-  Şenol Güneş size bir şey dedi mi?
Hatırlamıyorum. Ama Şenol Güneş’e denk gelmesine çok üzüldüm. Ben ona değil Trabzonsporlulara attım çünkü o ayakkabıyı. O çok değerli biri.

-  Bir kadın olarak bu davranışınızı doğru buluyor musunuz?
Tabii ki hayır. O an kendimi kaybettim. Maçlarda bazen küfür ederim. Kapalıda izlersem küfür ederim ama numaralıda etmem.

-  Polisin elinden nasıl kurtuldunuz?
Bana hiç kimse bir şey yapmadı. Çok da iyi davrandılar. Biraz içeride tutup sonra da kalabalık dağıldıktan sonra serbest bıraktılar.

-  Herhangi bir işlem yapmadılar mı size?
Bilmiyorum. Hatırlamıyorum.

-  Pişman mısınız?
Pişman değilim. Keşke Şenol Güneş yerine, o taraftarların kafasına gelseydi. Yine olsa yine yaparım.

HÜRRİYET

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler