Pursaklar’dan Kılıçdaroğlu’na Çetin cevap!

Pursaklar’dan Kılıçdaroğlu’na Çetin cevap!

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na hayli sert bir yanıt verdi.

İki dönemdir Pursaklar Belediyesi Başkanlığı görevini yürüten Selçuk Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç’a vermiş olduğu, “Ağzı laf yapan 2-3 üniversiteliyi tesettür mağazasından giydirip Pursaklar’da çalışma yapın” talimatına ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Selçuk Çetin, “Pursaklar’da partisine taraftar bulamayan, Pursaklar’dan teveccüh göremeyen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2009 yerel seçimlerinde yüzde oranıyla AK Parti’nin en çok oy aldığı Pursaklar’dan oy alabilmek için küçük oyunlar içerisine girdiğini görmekteyiz. Köklü bir siyasi partinin genel başkanının bu tarz küçük oyunlar içerisine girdiğini görmek gerçekten çok üzücü.

Bir siyasi parti genel başkanının, genç üyelerinden birkaç oy uğruna olmadığı bir kişiliğe bürünmelerini istemesi nasıl bir ahlaki anlayıştır! Seçim arefesinde böyle bir tiyatro kumpanyasına soyunmak hangi partinin temel ilkeleri ile bağdaşabilir!

7 Senedir belediye başkanlığı yaptığım Pursaklar için şunu söyleyebilirim ki; hemşerilerimiz, kimliksiz, kişiliksiz, ahlaksız, samimiyetsiz oyunlarla kandırılabilecek insanlar değildir. Pursaklar halkı, samimiyetsiz davranışlara, vaatlere pirim vermez, vermedi de. Hemşerilerimiz verdikleri oyu, saça, sakala, başörtüsüne kısacası dış görünüşe bakarak değil; hizmete bakarak verir. İkinci kez belediye başkanlığına seçilmemiz de bunun delilidir.

Böyle siyasi oyunlara Pursaklar’ın adres gösterilmesi, ilçemize yapılan en büyük saygısızlıktır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ilçemiz adına özür bekliyoruz.

Başkan Selçuk Çetin son olarak şunları söyledi: “İnsanlar, doğruluğa, dürüstlere, samimiyete ehemmiyet verirler; böyle oyunlara değil. Sahte başörtülülerle açılım yapma oyunları Pursaklar’da tutmaz. Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz, böyle ufak tefek oyunlarla uğraşmak yerine samimi olmayı; Mevlana’nın da dediği gibi göründüğü gibi olmayı ya da olduğu gibi görünmeyi denesin."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler