Rasim Öztekin’e veda… ‘Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim’

Rasim Öztekin’e veda… ‘Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim’

Kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı İstanbul Siyami Ersek Hastanesi'nde hayatını kaybeden usta oyuncu Rasim Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Törende sahneye çıkan Öztekin'in kızı Pelin Öztekin, "Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim" dedi.

iyatro, sinema ve dizi oyuncusu, ‘Seksenler’in ‘Fehmi Baba’sı Rasim Öztekin pazar günü öğle saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüş ve yoğun bakıma alınmıştı. Doktorlar “Durumu ciddi, hayati tehlikesi var” açıklamasını yapmıştı.

Önceki akşam saatlerinde usta oyuncudan acı haber geldi. 62 yaşında hayata veda eden Rasim Öztekin bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Öztekin’in Türk bayrağına sarılı ve üzerine Galatasaray bayrağı da konulan tabutu, önce mezun olduğu Galatasaray Lisesi’ne getirildi. Buradaki törenin ardından cenaze, Öztekin’in profesyonel tiyatro hayatına başladığı Ses Tiyatrosu önünde cenaze aracından indirildi.

SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Tören mangası usta oyuncunun tabutuna omuz vererek, tiyatro sahnesine getirdi. Ailesi, sevenleri ve sanat camiasından çok sayıda kişi, usta oyuncu için son görevlerini yapmak üzere tiyatro salonuna geldi.

Törene katılanlar arasında  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen, Derya Baykal da vardı.

İMAMOĞLU: ÇOK ÖZEL BİR İNSANI UĞURLUYORUZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok özel bir insanı uğurluyoruz. Kavuk sürecinin devriyle ilgili geldiğinde hayat her şeyi getirebilir. Sağken bunu devretmek istiyorum. Üzerimde yük diye tabir etmişti. Mekanı cennet olsun” dedi.

Oyuncu Derya Baykal, “Birlikte pek çok oyunda bulunduk. O tiyatronun mihenk taşıdır. B gün tiyatro camiasının acısı çok büyük” diye konuştu.

“BU SAHNEYE BÖYLE ÇIKMAK İSTEMEZDİM”

Babasına veda eden Pelin Öztekin,  “Ben burada büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim. Onu çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Öztekin’in cenaze namazı buradaki törenin ardından, saat 15.00’te Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak. Öztekin’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.