Rektör: Ilgazdaki bina sorunu devam ediyor

Rektör: Ilgaz'daki bina sorunu devam ediyor

Ilgaz'da aylardır süren Karatekin Üniversitesine bağlı Turizm Otelcilik Yüksek

Okulu’na tahsis edilecek binalarla ilgili belirsizlik halen sürüyor. Konuyla ilgili olarak herhangi bir gelişmenin olup olmadığı konusunda görüşlerine başvurduğumuz Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “Henüz bize intikal etmiş olumlu bir durum yok! Mevcut durum devam ediyor. Ancak konunun bir an önce çözüme kavuşması yönünde gayret gösteriyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde bazı internet sitelerinde yer alan “Ilgaz’a yüksek okul açılıyor” başlığı altında verilen haberler sonrasında haber merkezimizi arayan çok sayıda okuyucu “Ilgaz’a üniversitenin gelmesi konusunda sürekli yayın yaptınız! Şimdi neden konuyla ilgili haber sizde yer almıyor” şeklindeki tepkileri bizleri harekete geçirdi.

REKTÖR SAVAŞ: KONUYLA İLGİLİ HENÜZ BİR GELİŞME YOK!
Sözcü18.com haber merkezi olarak Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’a ulaştık ve gelişmeleri kendisine sorduk. Rektör Savaş “Bana da arkadaşlar söyledi. Bazı internet sitelerinde bu tür haberler çıkmış! Ancak Ilgaz’da açılması düşünülen Turizm Otelcilik Yüksek Okulu için bizlere henüz herhangi bir bina tahsisi yazısı ulaşmadı. Konuyu ben de yakından takip ediyorum. Böylesi bir tahsisin gerçekleşebilmesi için bugüne kadar yaptığımız görüşmelerden olumlu bir sonuç alamadık. Ancak, önümüzdeki günlerde Ilgaz’da yapacağımız inceleme ziyaretinde konuyu bir kez daha masaya yatıracağız” dedi.

HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ: CEVAP BEKLİYORUZ!
Rektör Savaş’ın verdiği bu bilgilerden sonra Ilgaz İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sait Karaman ile yaptığımız görüşmede “Halen kullandığımız mevcut binamızı Üniversiteye vermeyi ve bizim de kullanabileceğimiz bina tercihi olarak Çarşı içerisindeki Öğretmenevi binasını istediğimizi bağlı kurumumuza bildirdik. Bizlerin bu talebi ile ilgili Bakanlığımızdan gelen bir heyet, Öğretmenevi binasını inceledi. Mevcut binada bizim hizmetlerimizi rahatlıkla görüp göremeyeceğimizi değerlendirdi. Sonucu bekliyoruz. Ancak bize ulaşan bir bilgiye göre Rektörlüğün Öğretmenevi’nin büyük binasını istediğini de öğrendik. Konuyla ilgili net bir gelişme yok. Beklemedeyiz” diyerek kendilerinin yaptığı çalışmayı aktardı.

GALİBA "KAÇAK GÜREŞ" DEVAM EDİYOR!
Sözcü18.com haber merkezi olarak yaptığımız çeşitli görüşmelerde elde ettiğimiz bilgileri üst üste koyduğumuzda, Karatekin Üniversitesi tarafından Ilgaz’da öğretime açılması düşünülen Turizm Otelcilik Yüksek Okulu ile ilgili olabilecek olumlu gelişmelerin, başta Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin’in gitmiş olduğu “umre” ziyaretinden bugünlerde dönmesi ile, Çankırı Valiliğinin Milli Eğitim Bakanlığı ile arasındaki yazışmaların son bulması ile nihayetlenecek gibi:

Uzun lafın kısası, Ilgaz’a 4 yıllık üniversite için yaşanan sorun henüz çözülmüş değil! Ve bizim gördüğümüz resim, “bazıları” kaçak güreşmeye devam ediyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler