Rus oligark Andrey Malniçenko'nun yatına İtalya elkoydu

Rusya’nın Ukrayna işgali nedeniyle Avrupa Birliği’nin yaptırım listesine aldığı Rus milyarder Andrey Malniçenko’nun 578 milyon dolarlık lüks yatı da yaptırımlardan kaçamadı.

Rus milyarder Andrey Malniçenko'nun 578 milyon dolar değerindeki lüks yatına İtalya'da el kondu. İtalya Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, 143 metre uzunluğundaki yatın Trieste Limanı'nda tutulduğu belirtildi.

11 milyar dolarlık servetiyle Rusya'nın en zenginleri arasında yer alan Malniçenko, Avrupa Birliği'nin Ukrayna işgali sonrasında Rusya'ya yönelik yaptırım listesine alınan isimler arasında bulunuyor.

ABRAMOVİÇ YATINI KARADAĞ’A KAÇIRDI

Daha önce yaptırımlar nedeniyle bazı Rus oligarkların yatlarına Avrupa’da el konmuş, bazıları da yatlarını yaptırımlardan etkilenmeyen bölgelere kaçırmıştı.

İngiltere’deki mal varlıklarının dondurulması nedeniyle büyük darbe olan Rus milyarder Roman Abramoviç’in de 430 milyon euro değerindeki dev yatını yaptırımlardan kaçırarak Karadağ'a götürdüğü ortaya çıktı.

Daily Mail sitesinin haberine göre İngiltere'nin yaptırım kararından iki gün önce yat İspanya'dan ayrılarak “güvenli liman” olarak belirlenen Karadağ'a demirledi.

Avrupa Birliği üyesi olmayan Karadağ, Rusya'ya yönelik yaptırımlara fiilen katılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler