Sadık Yakından yumruk noktasında açıklama!

Sadık Yakın'dan "yumruk noktasında" açıklama!

Geçtiğimiz hafta salı günü, öğle saatlerinde Çankırı Merkez'de Şevkat Lokantası

önünde Belediye Başkanı İrfan Dinç ile aralarındaki tartışma sonrası yaşanan olayın muhatabı makina mühendisi işadamı Sadık Yakın, bugün tam da "yumruk noktasında" bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gazetecilere yaya kaldırımı üzerinde, açıklamalarda bulunan işadamı Sadık Yakın, "Tartışmanın özü yalancılıkla itham edilmemdir. Tokalaşmamam kamulaştırma ile ilgili, tartışmamız ise defalarca yalancılıkla suçlanmamdan dolayıdır. Tartışmanın kamuyla ya da kamu hizmetiyle bir ilgisi yoktur." dedi.

"Bir hafta sonra aynı yer ve aynı saatte buradayız" diyerek sözlerini tamamlayan İşadamı Sadık Yakın'ın bugün öğle saatlerinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında şunları söyledi:

TARTIŞMANIN KAMU HİZMETİYLE ALAKASI YOK!
"Belediyenin yapmış olduğu imar tadilatı krokisi gördüğünüz gibidir. Bilindiği üzere bir hafta önce aynı yerde, aynı saatte üzücü bir olay olmuştur. Olay, İrfan beyin ‘elimi kamulaştırmasın’ diye tokalaşmak istememem nedeniyle asabileşmesinin ürünüdür. ‘Ben sizinle tokalaşmak istemiyorum’ dedim. Sert tavırlarla ve ısrarla nedenini sordu. Vicdanımın elvermediğini, nedenini kendisinin bildiğini söyledim. ‘Söyle nedenmiş?’ demesi üzerine, 'Hissedarı olduğum arsaya çarpıyı çekip park yapmışsınız. Haber vermediniz. İtiraz süresi bile geçmiş. Sizinle tokalaşırsam vicdanım rahatsız olur' dedim.

Amacım buğz etmekti. Dinimiz de ‘tartışmayın, küsmeyin, önce buğz edin’ diyor. Her ikimiz de yolumuza devam edip, gidebilirdik. Olmadı. İrfan bey ısrarla yolun içinde, vatandaşların gözü önünde el kol hareketleriyle ‘Defalarca görüştük. Sonuç alamadık’ dedi. Ben de ‘3 yıl önce, Ali Haydar Öner valimizin makamında 15 kadar hissedarla bir defa görüştük’ dedim. ‘Hayır, yalan söylüyorsun!’ dedi. Ben, 52 yaşında olduğumu ve hiç yalan söylemediğimi, bu ifadelerinin beni rencide ettiğini söyledim. O da ‘Hayır, yalan söylüyorsun. 50 defa yalan söylüyorsun’ diye 2-3 kez tekrarladı.

Tartışmanın özü yalancılıkla itham edilmemdir. Tokalaşmamam kamulaştırma ile ilgili, tartışmamız ise defalarca yalancılıkla suçlanmamdan dolayıdır. Tartışmanın kamuyla ya da kamu hizmetiyle bir ilgisi yoktur.

Kamuoyu bilsin ki, daha önce kamulaştırılmış Çarşamba Pazarı şimdi Yunus Markete yok pahasına verilmiş ve mahkemelik olmuştur. Her iş mahkemelik zaten. Asil İnşaat (Silahsızlar’ın inşaatı), Atapark, Yeşil Vadi, Yılmaz Su işyeri, Yeni Devlet Hastanesi, 500 gün deyip de 1500 gündür akıtılamayan Güldürcek suyu, belediyenin temizlik vs. ihaleleri, yarın da bizim yerimiz. Bazı işler de bitirilmemiş. Atatürk Bulvarı Fuar yolu devamında, Tansaş’ın ilerisinde yol ortasındaki evi istimlak edip ana caddeyi açamazken, yaklaşık 40 kişinin ortak mülkünü park yapmak ne demek? Zaten hissedarlar da İrfan beyi basın yoluyla yalanlıyorlar. Cevap veren yok. Kimin yalancı olduğunu halkımızın vicdanına sorun.

Kamu malı, Osmanlı’dan kalma Büyük Camimizin duvarlarındaki çatlaklara kuşlar yuva yapıyor. Arka bahçesine kedi-köpek yavruluyor. Önce bunların bakımlı kamusal alan olmasını sağlayalım.

BAŞBAKAN'IN TALİMATI UNUTULDU!
Araştırma Merkezinin açılışına gelen Başbakanımızın Karataş Hamamı üstündeki alanda yaptığı konuşmayı Belediye Meclis üyeleriyle birlikte ben de dinledim ve de alkışladım. Dedi ki, ‘Benim bugün işlerim çok yoğun. Bu alanı Ankara Beypazarı gibi restore ettirip iç turizme açalım. Böyle güzel evleri çok yerde göremiyoruz. Derhal Kültür Bakanıma talimatımı iletin. Bu eserler iç turizme kazandırılsın.’ demişti.

Uzunyol Caddesi ve civarı, Başbakan gelecek diye badanalandı, sonra unutuldu. Göstermelik 1-2 örnek dışında çivi çakılmadı. İşte Çankırı yararı burada unutuldu. Başbakanın talimatı da!

Bir hafta sonra aynı yer ve aynı saatte buradayız. Kamuoyunun ve sizlerin bilgisine arz ediyorum."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler