Sarıgül Bursa’da moral buldu

Sarıgül Bursa’da moral buldu

Bursa’da binlerce kişiye hitap eden Mustafa Sarıgül’ün

hedefinde hem Başbakan Erdoğan hem de CHP lideri Deniz Baykal vardı

Sarıgül, Ocak’ta CHP’nin kalesi İzmir’de gövde gösterisine hazırlanıyor

Partileşme sürecindeki Türkiye Değişim Hareketi lideri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, hareketinin Bursa il merkezi açılışı münasebetiyle Bursa’da büyük bir gövde gösterisi yaptı. Sarıgül’ün önceki il gezilerindeki davetlerine katılmamıştım. Bursa davetine Milliyet gazetesi yazarı arkadaşım Mehmet Tezkan ile birlikte katıldık. Sarıgül’ün otobüsünde davetli gazeteci dostlarımızla birlikte yerimizi aldık.

Darıca’da feribot girişinde coşkulu ve büyük bir kalabalığın karşıladığı Sarıgül, Bursa öncesi moral depoladı. Otobüs Bursa’ya varıncaya kadar yolda en az 10 kez kalabalık topluluklar tarafından durduruldu. Yol boyunca Sarıgül’e gösterilen bu ilgi karşısında otobüsün güçlükle ilerledi. Sarıgül, Bursa girişinde “Elitlerin değil, yiğitlerin sesi” sloganlarıyla karşılandı. Bursa kent meydanına giren otobüs, kalabalıktan ilerleyemeyince gazeteci arkadaşım Mehmet Tezkan ile birlikte inip halkın arasına karıştık. Amacımız Sarıgül’ün etrafındakilerin değerlendirmeleri yerine Bursa esnafı ve halkının görüşünü almaktı.

Yaklaşık 10 bin kişiye seslendi
Tezkan ile birlikte ilk uğrak yerimiz kent meydanındaki bir kafeterya oldu. Sarıgül hareketini sorunca burada oturanlar başladı ekonomik sıkıntı ve işsizlikten yakınmaya. İkinci durağımız Uludağ Kebapçısı Cemil oldu. İskenderci Cemil’in işi gayet iyiydi. Çünkü Sarıgül bereketi onun işini çok daha iyi yapmıştı. Sordum ’İşler nasıl?’ diye. Aldığım cevap ’Abi bizim işimiz fena değil’ oldu. Çünkü Uludağ kebapçısında işler her zaman iyi, ancak diğer esnafın içi kan ağlıyor. Çünkü ekonominin göstergesi olan Bursa şehrindeki fabrikalar bir bir kapanmış, otomotiv yan sanayindeki KOBİ ler kapanmış ve insanlar işsiz, ekonominin düzelmesini bekliyor. Durum böyle olunca da Sarıgül’ün Fomara meydanındaki mitingine de yoğun oldukça iyiydi.

Sarıgül, Fomara meydanında toplanan yaklaşık 10 bin kişiye hitap etmek üzere otobüsün üstüne çıkınca ’Başbakan Sarıgül’ sesleri yükselmeye başladı. Sarıgül’ün hedefinde isim vermeden CHP lideri Baykal vardı. Ocak ayının ortalarında İzmir’de olacağını, bunu engellemek isteyenlerin varlığından bahsedince kalabalıktan yuh sesleri yükselmeye başladı. Ancak Sarıgül ’Hayır hayır. Bize yakışan şekilde ve kimseden korkmadan on binlerle İzmir Alsancak Meydanı’nda buluşacağız’ diyerek yuhalamaları durdurdu.

Bu tür mitinglere alışkınım. Ancak Sarıgül’ün mitinginde farklı bir manzara dikkatimi çekti. Miting alanına gelen bayanlar arasında ellerinde Gucci ve Hermes çanta taşıyanları görünce şaşırdım. Çünkü böyle bir manzaraya alışkın değildim. Demek ki Sarıgül’e sadece yiğitler değil, elitler de ilgi duymuşlar. Sarıgül’ün Bursa mitinginde organizasyon çok iyiydi. Düzenli bir organizasyonu görünce Bursa teşkilatının iyi hazırlandığını tespit ettim. Ancak sonradan öğrendim ki Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül başkanlığındaki genç bir ekip üç günden bu yana Bursa’da karargah kurmuş ve organizasyonu bizzat yönetiyormuş. Demek ki Emir Sarıgül de siyasete yavaş yavaş ısınıyor.

‘Zamanı geldi, vakit tamam’
TDH lideri Mustafa Sarıgül, il teşkilatının açılışına katılmak için geldiği Bursa’da “Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımın desteğini gördükten sonra diyorum ki; zaman gelmiştir, vakit tamamdır” dedi. Yaklaşık 10 bin kişiye seslenen Sarıgül, “Bize soruyorlar, ’Siz kimsiniz?’ diye bize soruyorlar. Buradan ilan ediyorum; bizim kin ve nefretle işimiz yok. Uzlaşma kültüründen geliyoruz. Türkiye Değişim Hareketi’nde olan herkesin hamuru, dürüstlüktür, mertliktir, delikanlılıktır... Doğulu, batılı bizim, başı açık olan kardeşimiz de bizim, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim. Bizim hareketimizde din, dil, ırk, kültür ve mezhep farkı olmayacak...” diye konuştu. (kaynak: gazetevatan.com/Aydın Ayaydın)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler