Sedat Peker'den kokain ticareti ile ilgili yeni iddialar

Sedat Peker'den kokain ticareti ile ilgili yeni iddialar

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından Köfteci Yusuf davasından yargılandığını ancak kendisine herhangi bir tebligatta bulunulmadığını yazdı. Peker ayrıca kokain ticareti ile ilgili yeni iddialarda bulundu.

rganize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yeni paylaşımlarda bulundu. 

Köfteci Yusuf davasından yargılandığını ancak kendisine herhangi bir tebligatta bulunulmadığını yazan Peker, ''Bugün Bursa Adliyesi’nde kamuoyunda Köfteci Yusuf konusu olarak bilinen yargılama yapıldı. Belki inanmayacaksınız ama 6 ay önce davayı açmışlar, bize tebliğ etmeden barodan tanımadığımız bir avukatı görevlendirerek gıyabımda haberim olmadan beni yargılamışlar'' ifadelerini kullandı. 

DELİL OLARAK TESPİH GÖSTERİLMİŞ

Davada delil olarak söz konusu kişilerden bulunan tespihlerin gösterildiğini belirten Peker, ''Bu uygulamayı kanun maddelerinin içinde bir yere sokup kılıf uydurabilirsiniz ancak hiçbir vicdana bunu anlatamazsınız. Bugünkü duruşmaya avukatım Sayın Ersan Barkın da katıldı. Dosyada bir telefon konuşmam var, onda da karşımdaki kişiye serzenişte bulunup “Ticaret de yapsanız bu tip olaylarda benim ismimi anmayın.” diyorum. Dosyada ikinci delil, o kişilerde benim tesbihim varmış. Bir de o kişilerin yakınlarına doğum günü videosu çekmişim. Avukatım da “Tesbih bende de var.” diyor. “Ayrıca yüz binlerce insanda da var bu tesbihten.” diyor'' diye yazdı. 

''SAVCI, BU SUÇLAMAYLA BANA TAKİPSİZLİK VEREN KİŞİ''

Daha önce kendisine takipsizlik veren savcının duruşmada bulunduğunu da belirten Peker, ''Ayriyeten müvekkilim ben dahil milyonlarca kişiye doğum günü videosu çekti. O zaman bütün herkes suç örgütü üyesi mi?” diyor. İşin en komik yanı Savcı Bey bu suçlamayla ilgili daha önce bana takipsizlik veren kişi. Yani bu suçla Sedat Peker’in ilgisi yoktur diyor.

"Türk Ceza Kanunu’na göre yeni bir delil bulunmalı ki yeniden dava açılabilsin. Dosyaya bakıyoruz, yeni bulunan bir delil yok. O zaman bu dava nasıl açılabildi?” diyor. Sonrasında ise “Aradaki değişen tek şey müvekkilimin 2 Mayıs’ta ifşaatlara başladığı videolar.” diyor" diye yazdı. 

KÖFTECİ YUSUF'A TALİMAT GİTMİŞ

''Köfteci Yusuf’a talimat yazısı yazmışlar'' diyen Peker, konuya ilişkin açıklamalarını şu ifadelerle sonlandırdı:

''Talimat yazısı şu sebeple yazılır: Kişinin oturduğu ev çok uzak bir yerdedir, oradaki bir adliyeden ifade versin diye. Örnek: Rize, Ağrı gibi uzak illerdeyse. Yargılamadan benim haberim yok, onların atadığı bir avukatla yargılamamı yapıyorlar ve talimat yazısını Bursa ili sınırları içinde bir ilçe adliyesine yazıyorlar (Avukatımın itirazı üzerine bugünkü celsede bu durum değiştiriliyor). Vicdan sahibi şu an görevde olan ya da emekli olmuş tüm hukuk adamlarına sesleniyorum.''

"4 TON 900 KİLO KOKAİN..."

Kokain ticareti ile ilgili flaş iddialarda bulunan Peker, yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanlığı'na seslenerek, "Keşke Sağlık Bakanlığı çalışanlarımız sorsalardı: Kokain sağlığa zararlıdır, lütfen bu konuyla ilgili bize bilgi verin deselerdi. ANCAK hem İçişleri Bakanlığımız hem Sağlık Bakanlığımız zahmet etmesin. Ben onlar adına bu görevi de yaptım 4 ton 900 kilo kokainin yüklü olduğu iki konteynerin numaralarını öğrendim. Onları buradan yayınlayacağım. Nasıl her uçağın, her geminin bir numarası varsa konteynerlerin de numaraları vardır. Bu numaralardan o konteynerin dünyanın neresinde olduğu, nereye gideceği hangi şirkete teslim edileceği takip edilebilir. Kolombiya Devleti’nden bilgi istemenize de gerek kalmadı. Sizin için onu da ben buldum. Sayın Savcılar, Sayın Hakimler, Sayın Polisler; bana İnterpol kararı çıkarabilmek için böyle komik dosyalar açmayla bu işler olmaz." dedi. 

Sedat Peker paylaşımlarının devamında;

"- Haberim olmadan gıyabımda yargılama yapmayla bu işler olmaz, olamaz, olmamalı. Hadi şimdi sizi göreceğiz. Numaraları yayınlayacağım. Gidin sahiplerini alın. Her zaman söyledim YANLIŞ ADAM, YANLIŞ ZAMAN, YANLIŞ SEÇİM. GÖRECEKSİNİZ! BİR TRİPODA BİR KAMERAYA DEĞİL...

- TWEETLERE VE ZEKAYA YENİLECEKSİNİZ. Çünkü sizin yaptıklarınız GAYRETULLAH'a dokundu. Yüce ALLAH'ı kimse yenemez. Siz de yenemeyeceksiniz. AHİRETLİK, iyi oku. Tüm dünyaya rezil olup gideceksiniz.

1. Konteyner numarası: Mrku45666740
2. Konteyner numarası: Mtku46253247"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler