Sevda Hanım böyle bir şey yapar mı? Evet yapar

"Sevda Hanım böyle bir şey yapar mı? Evet yapar"

AK Parti milletvekili Nurettin Akman’ın dün gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısının

son bölümünde basın mensuplarının Çankırı Belediyespor ile ilgili sorularını da yanıtladı. Akman, Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci’nin Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile görüşebilmesi konusunda yardımcı olduklarını ifade ederek “Baktım ki bu işin siyasetle bir alakası yok, Sevda hanıma Celam Kaman ile görüşmesini, sorunu kendi aralarında çözmeleri gerektiğini söyledim. Belediyespor’da yaşanan sorunların siyasetle değil konunun uzmanlarının mutabakat sağlamaları suretiyle çözülmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Sevda Karaali Şireci’nin Spor-Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar’a dosya fırlattığı yönündeki soruya “Bundan bilgim yok, burada sizden duyuyorum. Ama Sevda hanım böyle bir şey yapar mı? Evet yapar! Genç bir hanım kızımız, dolayısıyla fevri davranışları olabiliyor. Biz kendisini böyle kabul ettik, sevdik.” dedi.

Milletvekili Nurettin Akman'ın bu sözlerinden sonra, konuyla ilgili söz alma ihtiyacı hisseden Belediye Başkanı İrfan Dinç ise Sevda Karaali Şireci’nin suçlamaya varan iddialarının asılsız olduğunu söyleyerek, “Herşey olmuş bitmiş, bize öyle haber verdiler. Ne benim, ne de meclis üyelerinin istifadan haberi yoktu. Sonradan öğrendik, madem sıkıntı vardı neden bize gelmediler? Sevda hanım Belediyespor’u aldı ve nihayetinde istifa etti. İstifasından sonra Belediyespor ortada kaldı. Kendi sahip olduğu bir takıma haciz koydurtur mu? Hanımefendi, takımı satacak, para geldikçe kendi kasasına akacak. Olur mu böyle bir saçmalık? İstifadan sonra sporcuların zor durumda olduklarını öğrendik, gittik dertlerini sıkıntılarını dinledik, bayrama gidecekler harçlıkları yok, harçlıklarını verdik. Deplasmana gidecekler para yok, Şireci istifa etmiş olabilir ama ilişkisi tamamen kesilmeden kulübü böyle ortada bırakması büyük bir hata.” dedi.

Sevda Karaali Şireci’nin resmi beyanlarının dışında gayri resmi beyanları olduğu iddialarına da üstü kapalı cevap veren Başkan Dinç, “Bu konulara girmek istemiyorum, ama sadece şunu söyleyebilirim; Kendi döneminin borçlarını kapatsın yeter. Dönemindekinden önceki borçları biz öderiz.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler