SON DAKİKA! Meclis Başkanı Canbaz, aday olduğu seçimi kaybetti!

SON DAKİKA! Meclis Başkanı Canbaz, aday olduğu seçimi kaybetti!

Çankırı’da İl Daimi Encümen üyeliği seçimleri bugün

yapıldı. Oldukça gergin ve ilginç sahnelerin yaşandığı bugünkü seçimler sonucunda, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, aday olduğu İl Daimi Encümen Üyeliğine seçilemedi.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, İl Genel Meclisinin 26 üyesi bugün başta İl Daimi Encümen Üyeliği ile birlikte, plan ve bütçe komisyonu, imar komisyonu ve diğer komisyonların seçimini gündeme aldı.

Gündemin 1. maddesi olan ve 5 kişinin seçileceği İl Daimi Encümen Üyeliği için oylama öncesi aday tespiti gerçekleştirildi ve Ak Partiden Ali Doğan, Niyazi Erince, Nurettin Satılmış, Faruk Dilsiz ve Osman Canbaz aday oldular.

Bu gelişme üzerine Ak Parti merkez il encümeni Visali Kara söz alarak, “Diğer adaylara bir muhalefetim yok ancak Osman Canbaz’ın yerine ben aday oluyorum” diyerek meclis üyelerinden oy istedi.

Mecliste yaşanan bu süreçten sonra yapılan oylamada Ak Partili üyelerden Ali Doğan, Niyazi Erince ve Nurettin Satılmış 24, Faruk Dilsiz 22, Visali Kara 15 ve Osman Canbaz 10 oy aldı. Yapılan oylamada Osman Canbaz'ın aldığı oy İl Daimi Encümen Üyeliğine seçilmesine yetmedi ve Visali Kara aldığı 15 oy ile İl Daimi Encümeni oldu.

TOPLANTI SONRASI BAŞKAN CANBAZ'IN AÇIKLAMASI
Toplantı sonrası gazetecilere bir açıklama yapan Başkan Osman Canbaz "Eğer başkanı olduğum meclisten bana bu kadar oy çıkıyorsa, demek ki burada olmamın bir anlamı kalmamış. önümüzdeki günlerde yapacağım ilk şey istifa dilekçemi vermek olacak. Takdir İl Başkanlığı ve genel merkezindir." dedi.

Fotoğraf 1: Osman Canbaz Fotoğraf 2: Visali Kara

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler