Şükür kavuşturana!

Uzun süren tatili bitirmek işime gelmedi ama tıpkı "zorunlu izin" örneğinde olduğu gibi "zorunlu işbaşı" gerçeği ile yüzleşmenin zamanı galiba gelmiş bulunmakta...

Geride kalan günlerde "neler oldu, neler arada kaynayıp buharlaştı?" (!) ayrıntılarına fazlaca girmeye fırsat tanımadan isterseniz biriktirdiğim notları sizlerle paylaşayım.

x x x

Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç'in 7-8 Nisan tarihlerinde Ürdün'e yaptıkları geziye katılan 3'üncü kişi kim olabilir?

Ve bu gezinin giderlerini kimin karşıladığını tahmin edebilir misiniz?!

x x x

AK Parti Çankırı İl Kongresi öncesi "başkan adayı" Salim Çivitcioğlu'nun "Talebiniz doğrultusunda istediğiniz isimleri işe yerleştireceğim" diyerek Çankırı Devlet Hastanesi'nde işe yerleştirdiği isimleri, çok değil aradan iki ay geçmeden işten çıkart(tır)masına nasıl bir anlam veriyorsunuz?

x x x

Birkaç gün önce kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in "mesaj" yayımlamaması ne demek oluyor?

Hiç düşündünüz mü?

x x x

Vali Vahdettin Özcan'ın Merkez'e bağlı İnanç köyünde gerçekleştirilen kum ocağı ihalesinin ilkini neden iptal ettiğini biliyor musunuz?!

"Bilenler bilmeyenlere anlatsın" diyeceğim ama, benim bildiğim bir ayrıntıyı da sizin bilmenizi istiyorum:

- İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, 1. ihale sonrası Özel İdare'ye yazdığı yazıda "Meclis olarak İnaç (Çiviköy) köyü diye bir köyde ihale yapılması konusunda yetki vermedik!" demiş!

Ve akabinde Vali Özcan da 80 bin tl'lik ihaleyi iptal etmiş!

x x x

Halen Sinop Müftüsü olarak görev yapan Çankırı eski müftüsü Yalçın Topçu ile ilgili yaptığımız haber sonrasında bazı zevzekler şehir merkezinde "Vedat Beki, Çankırı'da varlığını sürdüren Kur'an Kurslarından rahatsız (mış) ! O yüzden böylesi haberler yapıyor (muş)" şeklinde tezvirat yapmış ve yapmaya da devam ediyorlar (mış)...

İki cümle: Giderek komikleşme hızınız artış göstermekte... Ben de sizlere gülmekten işimi aksatmaya başladım, bilginize!

x x x

Çankırıspor'un ligde kalmasına Çankırı'nın İrlandalılar(ının hayli bozulduğunu düşünüyorum!

Çankırıspor (Çankırı Belediyespor) sayesinde köşe dönenlere, kendilerine menfaat sağlayanlara ve elde ettikleri haksız kazançlarla bugün için zevk-ü sefa sürenlere "yazıklar olsun" diyor ve "keser döner sap döner gül gelir hesap döner" diyorum.

Ve Çankırıspor'un böylesine zorlu bir ligde tutunabilmiş olmasından dolayı mavi-beyazlı teknik kadro ve futbolcuları birebir kutlamanın ötesinde buradan da tebrik ediyorum...

Başkan Sevda Karaali'ye ise; İyi ki varsın! "Çankırı senin kıymetini bilmiyor lakin, bilen bir diyar elbet bulunur" diyorum!

x x x

Çankırıspor'un Körfez Futbol Kulübü ile oynadığı ligin son maçı geçmişte yaşanan bir olay(lar)ı yeniden gündeme getirdi. O gün yaşanılanlarla ilgili bir talebim var:

- Çankırı Belediyespor'un son olarak oynadığı play-off'da Adana Demirspor'a yenilgisinin nedenlerini açık açık anlatabilecek bir babayiğit yönetici arıyorum! Var mıdır o koca oğlan!

x x x

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimliği koltuğunda değişim yaşandı... Çankırı'da 'koltuk' sahibi olanların uykuları kaçmış!

- Acaba sabah kalktığımda akşam bıraktığım koltuğa oturabilecek miyim?

Ben şu kadarını söyleyeyim, görev süreleri 5 yılı tamamlamış olan 'koltuk' sahipleri yavaş yavaş valizlerini hazırlasınlar...

Rüzgar fena esecek!

Demedi demeyin...

x x x

Bavulumu boşaltıp gardrobumu yeniden düzenlemek zorundayım. Şimdilik bu kadar yeter...

Haftanız güzel, sağlığınız yerinde olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
5 Yorum