İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

TOBB Başkanı verdiği sözü tutmalı!

TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun, 2003 yılının mayıs ayında yaptığı Çankırı ziyaretlerinde, Çankırılılar’a verdiği sözü yerine getirmesini talep ediyoruz.

Sayın Hisarcıklıoğlu’nun Çankırılılara vermiş olduğu bu sözün üzerinden yaklaşık dokuz yıl geçmiştir.

O dönemin belediye başkanı rahmetli Namık Kemal Eryılmaz, yine o yıllarda Ticaret Odası Başkanı olan Cengiz Ericekli, Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal, milletvekili İsmail Ericekli ve zamanın Valisi Halil Ulusoy’un da hazır olduğu bir toplantıda, rahmetli Namık Kemal Eryılmaz’ın, Sayın Hisarcıklıoğlu’ndan, Büyük Camii civarında bir sokağın restorasyonuna destek vermeleri ricasına karşılık; Sayın Hisarcıklıoğlu, "Sokak olmaz ama bir evi restore edelim" sözü vermiştir.

Fikri takip olarak, www.cansaati.org da 27 Mayıs 2006 tarihinde konuyu gündeme getirdiğimizde, rahmetli Namık Kemal Eryılmaz yaptığı yorumla verilen bu sözün doğru olduğunu ve şahidi olduğunu yazmıştı.

Verilen sözün diğer şahitleri de yukarda isimlerini yazdığımız kişilerdir.

Biz Çankırılılar, yıllarca memleketimizi ziyaret eden etkili, yetkili ve makam sahibi büyüklerimize, unutulmuşluğun ezikliğiyle ve şehre bir katkıları, bir destekleri olur umuduyla, fes, cepken giydirerek, “fahri baş ağa” fahri hemşeri ilan ettik. Ne yazıktır ve de ne acıdır ki her gelen ya verdiği sözü unuttu veya bizler bu sözlerin takipçisi olmadık, olamadık.   

TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan Çankırılılar olarak, dokuz yıl önce vermiş olduğu sözlerini tekrar hatırlatıyor ve yerine getirmelerini talep ediyoruz.

Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu bu defa mürüvvetinizi gösterin.

“Baş ağaların baş ağası”

“Ağalık vermeyle belli olur”

“Ağanın eli tutulmaz”

cankiri-ibrahim-tobb-basaga-sozcu-resim-052.jpg

Çankırı Ticaret Borsası sosyal tesislerinde yapılan törende Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Başağa kıyafeti giydirildi. 6 Mayıs 2003

Fotoğraftakiler; Soldan Sağa: Ticaret Odası Başkanı Cengiz Ericekli, Vali Halil Ulusoy, TOBB Başkanı “BAŞAĞA” Rıfat Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkanı merhum Namık Kemal Eryılmaz, Milletvekili İsmal Ericekli, Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal.     

Fikri Takip: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=604&title=h%DDsarciklioluna-deme-emr%DD

Merak edene not:

Mürüvvet: İnsanlık, cömertlik, iyilikseverlik.

Bu yazı toplam 2909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum