Tartışmalara son noktayı İl Başkanı Şahin koydu!

Tartışmalara son noktayı İl Başkanı Şahin koydu!

Cuma gününden bu yana Ak Parti tavanında gerçekleşen tartışmalara İl Başkanı

Av. İdris Şahin son noktayı koydu: Basına demeç yasağı getirdim!

İl Genel Meclisinde, Başkan Osman Canbaz'ın İl Daimi Encümen üyeliği seçimine girmesi ve akabinde 10 oy alarak seçilememesi sonrası başlayan tartışmalar, Pazartesi ve Salı günü yapılan toplantılar sonunda alınan nihai kararla kapandı! Daha doğrusu kapanmak zorunda kaldı.

BASINA KONUŞMA YASAĞI
Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin'in İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz ile Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili Ali Doğan arasında yaşanan ve basında geniş yer alan "karşılıklı tartışmayı" sonlandırmanın ötesinde, "Bundan böyle Ak Parti adına kişisel açıklama yapılmasını yasaklıyorum" şeklinde bir uygulamayı başlattığı da öğrenildi.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, özellikle iki isim arasında yaşanan karşılıklı beyanatlar Çankırı kamuoyunda Ak Partiye zarar verici boyutlara ulaştığı öngörüsünün yaygınlık kazandığı ve İl Başkanı Şahin'in, olayı daha da büyütmeden önleme yönünde taraflara telkinlerde bulunduğu yönünde.

DOĞAN ve CANBAZ: AÇIKLAMA YAPAMAYIZ!
İl Genel Meclisinde yaşanan seçim sürecinin sonuçları bağlamında Sözcü18.com editörü Vedat Beki'ye değerlendirmelerde bulunan Başkan Osman Canbaz ile Grup Başkan Vekili Ali Doğan'a, "basına konuşma yasağı" sonrasında ulaşmaya çalıştık. Kendileriyle görüştüğümüz her iki isim de sanki sözleşmişcesine "Süreçte geldiğimiz nokta ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamız mümkün değil. Çünkü konuşma yasağı var" dediler.

Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ali Doğan'ın yaptığı son açıklamada öne sürdüğü "Osman Canbaz, il genel meclisi üyelerinden özür dilemelidir" şeklindeki talebinin ne olduğu noktasındaki ısrarlı sorularımıza her iki isim başta olmak üzere İl Başkanı Av. İdris Şahin de herhangi bir yanıt vermedi. Şahin, ısrarlı sorularımız karşısında "Benim kafamda bu iş bitmiştir! Arkadaşlarımız kendi kişisel siyasi icraatleri ile ilgili açıklama yapabilirler. Ama işin içinde Ak Parti var ise, il başkanı olarak ben konuşacağım! Gereken açıklamayı ben yapacağım" demekle yetindi.

Gelişmelere Sözcü18.com yorumu!
Cuma gününden bu yana Ak Parti tavanında yaşanan gelişmeler ve İl Başkanı Av. İdris Şahin'in uygulamaya koyduğu "basın yasağı"nı değerlendirdiğimizde, yaşanan sürecin bir hayli "havada" kaldığını gözlemliyoruz. Özellikle Grup Başkan Vekili Ali Doğan'ın gündeme taşıdığı "iddialar" ile birlikte, "Osman Canbaz'ın il genel meclisi üyelerine özür borcu var" çağrısı hangi oranda "yanıt" buldu doğrusu merak ediyoruz! Ancak, haber merkezi olarak edindiğimiz hava; İl Başkanı Av. İdris Şahin'in konuya oldukça "sert" yaklaştığı ve özellikle Başkan Canbaz ve Visali Kara arasında yaşanılan sürtüşmeyi "bir şekilde" sonlandırmaları çağrısında bulunduğu yönünde.

Bu kanaatimizin hangi oranda "doğrulanabileceği" sorusunu da, önümüzdeki süreçte Osman Canbaz - Visali Kara ikilisinin, başta Meclis toplantıları olmak üzere, objektiflere yansıyabilecek fotoğraf karelerinde aramamız gerektiğini düşünüyoruz.

Ancak yaşanan olay bir kez daha, önemli bir gerçeği ortaya koydu: İşin içinde "basın" var ise, taraflar "susma" hakkını kullanıyorlar ve mücadelelerine "kapalı kapılar ardında" devam ediyorlar! Cuma gününden bu yana yaşanılan tartışma da böylesi bir kaderi yaşamakta! Anlayacağınız "var olan gerginlik" bundan böyle "kapalı kapılar ardında" devam edecek!

Bütün bunları bir yana bırakalım ve başka bir gerçeği de dile getirelim: Sözcü18.com yaptığı habercilikle gündem tayin eder...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler