Tatlıçay'a atın kendinizi!

Derler ya "Sabrın sonu selamettir" diye!

Çankırıspor'un Tarsus İdmanyurdu maçı sonrasında elde ettiği 3 puanla grup liderliğine yükselmesinden şu satırların döküldüğü ana kadar geçen sürede ne kadar mutlu olduğumu edebi olarak anlatmam mümkün değil...

Başkan Sevda Karaali'nin görevi aldığı ilk günden bu yana geçen süreyi adeta bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçirdiğimde yaşanması gereken mutluluğun sınırları zorlayıcı türden olması da gerekir...

"Futbolcuları aç bıraktınız", "Bu takım küme düşer", "Kulüp yönetimi acemi ellerde" gibi hemen aklıma gelen başlıkların altında Başkan Karaali'ye yapılan çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin bugün Çankırıspor'un elde ettiği başarıdan kendilerine pay çıkartma gayretlerine de tebessüm etmekten gayri bir tepkimin olması mümkün değil!

Göreve geldiği ilk günlerde takımın Judo Federasyonu'na verilen İsmail Hakkı Karadayı tesislerinde hangi hallerde bulunduğunu bu gözlerin unutması mümkün değil!

Tarsus İdmanyurdu galibiyeti sonrası Çankırıspor tesislerine giderek "liderliği" kutlayanların içinde bulundukları binanın hangi şartlarda nasıl meydana getirildiğini bilseler, bırakın takımın "lider olmasını" küme dahi düşse Sevda Karaali'nin önünde sabahtan akşama kadar saygıyla eğilmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir...

Daha fazla neşemi kaçıracak konulara girmeyeceğim ama geçtiğimiz günlerde şahit olduğum olayı da aktarmadan edemeyeceğim!

Celal Kaman yönetiminin kulübü zorda bırakan icraatleri hala temizlenmiş değil!

Yıllar önce kulüp adına bankadan alınan çek koçanından 7 yaprak hala geriye dönmemiş!

Banka geriye dönmeyen "7 çek yaprağı" için Çankırıspor'un 5 bin 250 liralık hesabına el koydu!

Bununla birlikte Çankırı Vergi Dairesi, geçtiğimiz yıl yapılan kulüp denetimi sonrasında, Celal Kaman başkanlığındaki döneme ait yaklaşık 80 bin liralık "vergi borcu" çıkarttı!

Çankırıspor bugün grubunun lideri!

"Şampiyon yap bizi Cehenneme at bizi" (!)

Çok mu çok tebessüm ettim bu slogana! Ve akabinde şu sözcükler çıkıverdi ağzımdan:

- Şampiyon yapalım sizi / Tatlıçay'a atın kendinizi...

x x x

Olaylar öylesine ardı ardına patlak veriyor ki "sabrın sonu selamet" gerçekleşiyor!

İşte bu günlerin ikinci aksiyonu...

Hatırlarsınız vakti zamanında Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal'la ilgili yaptığım haberler sonrasında; halen Ankara'da yaşayan ve kendisini ahaliye "gazeteci" olarak tanıtan "dandik fenomen" Kerim diye bir şahsiyet peydahlanmıştı!

"Cesur adam" diye de bir site kurup benimle ilgili olmayacak iftiraları günlerce, hatta haftalarca anonslayıp durmuştu!

- Çok yakında açıklayacağım! Bursalı gazetecinin ne olduğunu cümle alem görecek!

Anonsların üzerinden aylar yıllar geçti hala açıklanan bir olay yok. Ancak gel gör ki; "Cesur Adam" icraatleri o günlerde de hız kesmiyordu bugün de hız kesmiyor!

Çankırı'nın Kerim'i taa İzmir'lerde kendine yemlik bulmuş!

Bakan yardımcısı amca'sının (!) bakanlığıyla ilgili sıkıntısı olan hemşehrisinin cüzdanından "Ben problemi çözerim" vaadiyle kendisini birkaç hafta idare edecek kadar banknotların hesabına yatırılmasını gerçekleştirmiş!

Sonrası mı?!

Malum! Ara ki bulasın "cesur adam" Kerim'i!

Telefonlar iptal!

Sicilinde "camiden halı yürütme" ile "evliyken otelde basılma" gibi icraatler olan "cesur adam"ı son olarak "köstekli saat operasyonu"nda yakalamış birisi olarak bugün de "amca vaadiyle öpücük satma"da enselemiş olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayım!

Lanet olsun "dandik"lere... 

"Ders olsun" böylesi adamları "adam yerine koyup" karşılarına alıp konuşanlara!

x x x

Geride bıraktığımız hafta içerisinde yaptığımız iki haber; Sözcü18'in etkinliğini göstermesi açısından hayli önemliydi. Bunlardan ilki TOBB Ortaokulu ile ilgili olarak yayımladığımız fotoğraflar ve ikincisi de "Kim bu sapık?" haberiydi.

TOBB Ortaokulu ile ilgili sayfalarımızda yayımlanan fotoğraflar, binada eğitimin yapılamayacağı kararının çıkmasına vesile oldu. Okul yönetimi ve öğrencileri Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu'na taşındı!

"Kim bu sapık?" haberimiz ise "olayın muhatabı ile ilgili olarak" saatler içerisinde karar alınmasına vesile oldu.

Sözcü18 Haber Merkezi yoluna hız kesmeden devam ediyor...

Sevginizle... Güveninizle... Desteğinizle...

Selam olsun sizlere...

twitter adresi: @vbeki

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
8 Yorum