Teknik Başkan Dinç, teknik Brezilya gezisini tamamladı!

Teknik Başkan Dinç, "teknik Brezilya gezisini" tamamladı!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in 19-25 Mart tarihleri

arasında gerçekleştirdiği ve Türkiye Belediyeler  Birliği tarafından organize edilen Brezilya gezisi tamamlandı ve yurda döndü!

Geziyle ilgili Sözcü18.com sayfalarında "İşçiye bahane, Brezilya şahane" başlığı ile verdiğimiz haberin ayrıntılarına ulaştık! Belediye Meclisinin 4 Mart 2010 tarihli oturumunda kararlaştırılan "Brezilya" gezisi ile ilgili alınan "karar"da dikkatlerden kaçmayan gizli bir ayrıntı mevcut!

Haber merkezimizin karar metni üzerinde yaptığı ilk incelemede "Kararın özü: Breziyla inceleme gezisi hakkında karar" başlığını taşırken;

Karar metninde; "... 19-25 Mart 2010 tarihleri arasında Brezilya’ya Teknik Gezi programı düzenlenecektir." denilmekte!

Bugüne kadar Belediye Başkanlarıyla ilgili bir çok gezi programı duyduk ve yaşadık ama "teknik gezi" tabirini ilk kez duyduğumuzu ifade etmeden de geçemeyeceğiz!

"Teknik gezi" (!) Sanırsınız Başkan Dinç, "Milli Görüş günlerinden" kalan hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla Çankırı'da başlatacağı "Ağır sanayi hamlesinin" startını vermek amacıyla "teknik bilgiler almak için Brezilya"ya gitti!

"Teknik Brezilya gezisi"nden  dönen başkana nasıl hitap edilir? En uygunu "Teknik Başkan" olsa gerek!

Vay be! Çankırı'nın artık bundan böyle "Teknik Başkan"ı var! Kulağa da hoş gelmiyor değil hani!

- Aldığımız bilgilere göre Teknik Başkan Dinç, teknik Brezilya gezisini tamamlaylarak Çankırı'ya döndü ve sıcağı sıcağına Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı makamında ağırladı...

YURT DIŞI GEZİLERİNDEN TEK KARE FOTOĞRAF YOK!
Belediyenin Özel Kalem Müdürlüğüne ister istemez sorma ihtiyacı hissediyoruz! Bir karar verseniz de; Brezilya gezisinin "teknik gezi" mi, yoksa "inceleme gezisi" mi olduğunu kamuoyu öğrense!

Bir de; genelde Belediye Basın Büroları, başkanların yurt dışı gezileriyle ilgili olarak "kamuoyunu  bilgilendirme haberleri" ve bu haberlere ilişkin "fotoğraflar" yayımlarlar!

Tuhaftır, Basın bürosu bugüne kadar, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in yurt dışı gezileriyle ilgili tek kare fotoğraf, bırakınız basın bürolarına servis etmeyi, belediyenin sitesinde bile yer vermemekte! Bu durum sizce de ilginç değil mi?

Acaba neden? Var mı konuyla ilgili olarak bilgisi olan...

SON DAKİKA: Belediye Başkanı İrfan Dinç'in Brezilya gezisinin 25 Mart 2010 tarihinde biteceği ifade edilen Meclis Kararına göre, bugün 26 Mart 2010 ve Çankırı'yı ziyaret eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı Belediye binasında, başkan Dinç'e vekalet eden Belediye Meclis Üyesi Celal Kaman karşıladı!

Mevcut durumun anlamı nedir, diye soracak olursanız; Galiba "Başkan Dinç firarda" demek mi gerekiyor, işte onu bilemiyoruz!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler