Teknolojide inanılmaz dönem!

Teknolojide inanılmaz dönem!

Parmaklarınızla hiçbir şey kullanmadan fotoğrafların

üzerine tıklayabileceğiniz, bir kağıt parçası üzerinde oyun oynayabileceğiniz, gazete kağıdı üzerinde film izleyebileceğiniz ya da avuçlarınızın içinde hesap makinesi kullanabileceğiniz bir teknoloji düşünün...

İşte bu inanılmaz teknoloji artık çok yakında! Ted Pranav'ın geliştirdiği yazılım sayesinde tüm bunlar gerçek olacak gibi gözüküyor.

6. His (SixthSense) isimli sistemle, sadece parmaklarınızı kullanarak bilgiye nerede olursanız olun anında ulaşabileceksiniz.

Prototipi geliştirilen yeni teknoloji sayesinde dijital ve gerçek dünya tamamen bir araya geliyor. Parmak uçlarına takılan sensörlerden ve boyna takılan kamera-projektör karışımı bir cihazdan oluşan 6. his isimli sistem, dijital dünyayı birebir gerçek hayata taşıyor.

Massachusetts Institute of Technology'de çalışan uzmanların geliştirdiği 6.His'le herhangi bir yüzeyde e-postalarınızı okuyabilecek, dört parmağınızı birleştirerek fotoğraf çekebileceksiniz.

Yazılımın en güzel özelliklerinden biri de herkese açık olması. Yazılımı kullananlar yeni özellik ekleyebilecek ya da istediği gibi modifiye edebilecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler