Türkiye ve Romanya 'şöhretler karması' SMA'lı Ömer Alp için Çankırı'da

Türkiye ve Romanya 'şöhretler karması' SMA'lı Ömer Alp için Çankırı'da

Çankırı'da SMA hastası Ömer Alp Kader'in tedavi masraflarının karşılanmasına katkı sağlamak için Türkiye ve Romanya eski futbolculardan oluşan şöhretler karması Cumartesi günü Çankırı'da karşılaşacak.

Çankırı Vali Vekili Şahin Bayhan, bu sabah gazetecilerle birlikte düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmada, SMA hastası Ömer Alp Kader için yardım kampanyası düzenlendiğini hatırlattı.

Bugüne kadar Vali Abdullah Ayaz'ın önderliğinde birçok yardım kampanyasının yapıldığını hatırlatan Bayhan, ''Valiliğimiz önderliğinde, Belediye Başkanımız ve milletvekillerimizin desteğiyle Ömer Alp yaşasın diye Cumartesi günü Türkiye-Romanya şöhretler futbol karşılaşması düzenlenecek" dedi.

Karşılaşmanın 30 Temmuz Cumartesi saat 16:00'da yapılacağına dikkati çeken Vali Vekili Şahin Bayhan, müsabaka için 10 bin bilet basıldığını, bugüne kadar 6 bin biletin satıldığını, gelirin tümünün Ömer Alp için harcanacağını kaydetti.

TÜRK ŞÖHRETLER KARMASI'NDA KİMLER VAR?

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak da Romanya takımının isim listesinin henüz kendilerine ulaşmadığını belirterek, "Takımımız Fatih Şimşek, Battal Çelik, Murat Ali Aras, Müjdat Şimşek, Uğur Kütük, Atilla Pank, Mehmet Silahsız, Ercan Taş, Abdulkadir Canlı, Şeref Yılmaz, Selçuk Kaplan, Tarık Küçük, Süleyman Köse, Ümit Tütünci, Bülent Göresim, Celil Sağır, Mehmet Nas, Oral Küçükoral, Fatih Akyel, Alpay Özalan, Cihat Öztürk ve Sabri Arslan'dan oluşuyor. Teknik Direktör Hamza Aygün, yardımcı antrenör de Selahattin Mutlu. Bunun dışında katılacak şöhretlerimiz de var." diye konuştu.

RIDVAN DİLMEN DE ÇANKIRI'YA GELİYORDU ANCAK...

Öte yandan, Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği son dakika bilgisine göre; Türkiye-Romanya Şöhretler Karması müsabakasında Türk takımında Rıdvan Dilmen de yer alıyordu. Ancak Rıdvan Dilmen'in rahatsızlandığı ve bu yüzden Cumartesi günü oynanacak karşılaşmada yer almayacağı, ancak maç başlamadan önce 'canlı' olarak gerçekleştirilecek  'sinevizyon' aracılığı ile sahada bulunanlara başarı dilekleri, SMA hastası Ömer Alp'e de acil şifa dileklerini ileteceği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler