Ülkü Ocaklarından Ahmet Bukana ziyaret

Ülkü Ocaklarından Ahmet Bukan'a ziyaret

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Aybars Şentürk ve yönetim kurulu üyeleri MHP Çankırı

Milletvekili Ahmet Bukan’ı makamında ziyaret ettiler.

"Çankırı’nın sorunlarını TBMM çatısı altında dile getirdiğiniz için size teşekkür ederim" diyerek konuşmaya başlayan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Aybars Şentürk, milletvekili Bukan'a Ülkü Ocaklarının yapısı, teşkilatlanma şekilleri ve Çankırı gençliği hakkında bilgi verdi. Şentürk, "Özellikle gençliğin gelecekten umutsuz, ilkesiz, hedefsiz yetişiyor. Bizim amacımız onları bu vurdumduymazlıktan uzaklaştırmak" dedi.

Milletvekili Bukan ise “Ülkü ocaklarının görevi amacı ve misyonu bellidir. Yüce Türk milletini hedef alan yabancı kültürlerin etkisine karşı koruma ve kalkan görevini ifa etmektir. Bu görevi ifa ederken kullanılan argümanların başı da eğitimdir. Ocaklarımızda milli kültürümüz ve maneviyatımızla ilgili çalışmaları sürdürdüğünüz zaman üzerinize düşeni yapmış olursunıuz. Ülkücü Türk gençliğinin yuvalandığı yer Ülkü ocaklarıdır. Ülkücü Türk genci bulunduğu her konumda en üstte olmayı hedeflemelidir.

"KENDİNİZİ ONA GÖRE YETİŞTİRİN"
Bunun için de korkuya kapılmadan azimli, gayretli, çalışkan ve üretken olmalıdır. Varlığımızın, birlik ve dirliğimizin teminatı; bugünümüzü yarına ulaştıracak çelik bağımız sizlersiniz. Sizlerin sürekli kendinizi geliştirerek, çalışarak, üreterek sağlayacağınız başarılar bilinmelidir ki, bu ülkenin mutluluğu ve refahının artmasının tek yoludur. Sizlerin yüreğindeki vatan ve millet sevgisi; bağımsızlık ve özgürlük duygusu, çalışma ve başarma azmi ve iradesi milletimizin dünya durdukça var olacağının en büyük kanıtıdır.

Hedefimiz, büyük ve güçlü Türkiye’ye ulaşmak, Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne lider ülke olarak kavuşmaktır ve sizlere büyük görev düşmektedir” dedi.

Sözlerini “Bugün burada biz oturuyorsak yarın sizler buralarda olacaksınız. Kendinizi ona göre yetiştirin” diyerek tamamlayan milletvekili Bukan, gençlere çalışmalarında başarılar diledi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler