Uyan CHP

Yerel siyasette Ana Muhalefet Partisi derin uykuda. Hem öyle bir uyku ki ağır yoğun bakımda. Hasta belli, hastalık belli ama neşter  tutacak adam yok. Hadi yerelde kimseye dokunmuyorsunuz, ne şiş yansın ne kebap diyorsunuz. Genele bari dokunun. Soygun haberleri basına yansıyalı 4 gün oldu. Yerel ana muhalefette tık yok.
 
Tamam anladık yerel siyasilere dokunmuyorsunuz ama Türkiye yangın yeri, neden iki laf etmiyorsunuz? Edemiyorsunuz?
 
TV'’de bir yarışma programı vardı: Var mısın Yok musun?
 
Evet CHP yerel  bazda var mı, Yok mu? Yoksa 'sağa mı açılalım, solda mı kalalım?' kavgası içinde misiniz de yerel siyasete vakit ayıramıyorsunuz? En azından bir basın toplantısı yaparak 'yolsuzlukları kınıyoruz' demekten neden imtina ediyorsunuz?
 
Bunu derseniz ne kaybedersiniz?
 
'Nasıl olsa seçmen hâla bize oy vermez' zihniyetinde misiniz?
 
Sizler öyle olsanız bile Çankırı’'da CHP’ye umudunu bağlamış, beklentisi olan sayıca az da olsa bir seçmen grubu var. Bunlara saygı gösterin. En azından yerel bazda 'sizlerin yanınızdayız, sesiniziz' demekten neden kaçınılıyor?
 
Genel merkez politikaları ile uyuşursunuz veya uyuşmazsınız ayrı ve sizlerin bileceği bir konu. Madem ki yerel temsilcilik görevi yapıyıorsunuz hiçbir şey yapamasanız bile genel başkan yardımcılarının hemen hemen her gün açıklamaları var. Hiç olmazsa bu açıklamaları değerlendirin.
 
'Bize sempati duyan, bizi destekleyen ayağımıza gelsin' diyorsanız geçti o günler. Seçmenin ayağına gitmiyor, gidemiyorsanız, eğer çalışma yapıyor bunları duyuramıyorsanız bu işte  bir sakatlık var. Ya görevi layıkı ile yapmak ya da yapacak olana fırsat vermek.
 
Bu konuda yazacak, eleştirilecek çok şey var ama gönül elvermiyor.
 
Beyler kendinize gelin, hata üzerine hata yapmakla bir yere varılamadığını hala göremiyorsanız yolunuz açık olsun. …Hele hele CHP'ye gönül verenleri küstürmekle, ötekileştirmekle bir yere varılamayacağını anlamak ve anlatmak gerekir. 
 
Belediye başkanı adayınıza kolaylıklar diliyorum. İşinin çok zor olduğunu anımsatmak istiyorum. Medeni cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum.  
 
Başarı birlikte yakalanır, bireysel gayret bir yere kadar etkilidir…

Bu yazı toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum