VARAN 2: Şampiyon aracına binemiyor!

VARAN 2: Şampiyon aracına binemiyor!

Çankırı Belediyesinin, İşitme Engelliler Dünya Şampiyonu güreşçimiz Seyfettin

Karadeniz’e hediye ettiği aracın parasını ödeyemediği için, şampiyon güreşçinin aracına plaka ve ruhsat alamadığı öğrenildi!

Eylül 2008'de Ermenistan’da düzenlenen şampiyonada, altın madalya alarak ülkemizi ve Çankırı’yı başarıyla temsil eden Seyfettin Karadeniz’e, alınan meclis kararı gereğince Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından "ödül” olarak verilen 2008 model aracın aradan geçen yaklaşık 15 aylık süre içerisinde parasının ödenmemesi nedeniyle ruhsat ve plaka işlemlerinin tamamlanmadığı öğrenildi.

Çankırı Belediyesinin, otomobili aldığı galeriye şampiyon güreşçiye alınan aracın parasını ödeyemediği ve bununla birlikte “ödül aracın” plaka ve ruhsat işlemlerinin tamamlanmadığı gerekçesiyle Seyfettin Karadeniz, kendisine hediye edilen aracı kullanamıyor.

Şampiyon güreşçiye hediye edilen aracın aylarca Gençlik Spor İl Müdürlüğü önünde durduğu, yakın zamanda ise aracın buradan kaldırıldığı bilinmekte.

Çankırı Belediyesinin sorunu aşma yönünde otomobil aldığı galeriye başta Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Haskılıç ve Belediye Meclis Üyesi Nail Altıparmak tarafından imzalanan “kişisel” bir senet bıraktığı ancak, şampiyon güreşçi Seyfettin Karadeniz'in hala aracına ruhsat ve plaka taktıramadığı edinilen bilgiler arasında.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler